De Amerikaanse president Donald Trump heeft de commissaris van de overheidsinstantie die statistieken over de arbeidsmarkt bijhoudt ontslagen. Hij beschuldigt Erika McEntarfer van het manipuleren van de maandelijkse werkgelegenheidsrapporten. Daarvoor levert hij geen bewijs.
In het nieuwste rapport van het Bureau of Labor Statistics (BLS) staat dat de Amerikaanse economie in juli slechts 73.000 banen heeft gecreëerd. Dat zijn er veel minder dan voorspeld. Daarnaast bleek de werkgelegenheidsgroei in mei en juni veel lager te zijn uitgevallen dan aanvankelijk werd gedacht.
Hoewel het volgens Amerikaanse media gebruikelijk is dat zulke cijfers later worden bijgesteld, stelt Trump dat McEntarfer ze heeft gemanipuleerd “voor politieke doeleinden”. De Amerikaanse president beweert bovendien dat het BLS de cijfers voorafgaand aan de presidentsverkiezingen vorig jaar heeft vervalst om de kansen van de Democratische presidentskandidaat Kamala Harris te vergroten.
Belangrijke graadmeter
“Ze zal worden vervangen door iemand die veel competenter en gekwalificeerder is”, schrijft Trump op Truth Social over McEntarfer. “Belangrijke cijfers zoals deze moeten eerlijk en accuraat zijn; ze mogen niet voor politieke doeleinden worden gemanipuleerd.” In werkelijkheid bloeit de Amerikaanse economie, beweert hij.
Het maandelijkse werkgelegenheidsrapport wordt gezien als een belangrijke graadmeter voor de Amerikaanse economie. Het teleurstellende rapport leidde ertoe dat de Amerikaanse aandelenbeurzen vandaag met ongeveer 1.5 procent daalden.
Sinds Trump aan zijn tweede termijn is begonnen, valt hij herhaaldelijk instellingen aan die objectieve gegevens gebruiken om de Amerikaanse economie te beoordelen. Zo neemt hij de voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, Jerome Powell, al maanden onder vuur omdat hij weigert om de rente te verlagen.
- GloRilla en T-Pain geëerd met speciale prijzen op BMI R&…..
- Taskforce ingesteld voor hervorming luchtvaartsectoren; reg…..
- Onderzoek bij Narcoticabrigade: in beslag genomen gelden ‘v…..
- Technische commissie ingesteld voor beveiligingsstandaarden.
- Tsang zet personen thuis die in juli in dienst zijn genomen…..
- Wat kan de diaspora meer bijdragen aan de ontwikkeling van …..
- Natin levert nieuwe lichting olie- en gasprofessionals af..
- Ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport: ‘Leave no one be…..
- Zesjarige verdrinkt in Saramaccakanaal..
- Hof van Justitie stelt oordeel over vervolging Hoefdraad ui…..
- Concacaf-avontuur Transvaal snel voorbij..
- OM: Fysiek meer dan USD 10.000 vervoeren is strafbaar zonde….
- Gracia Valies – Ormskirk: veel nodig om onderwijs op poten …..
- Buurtbewoners Commissaris Weythingweg hekelen vestiging Gol…..
- West Indian Vibes maakt indrukwekkend debuut op Zomercarnav…..
- OM: in- of uitvoer van meer dan US$ 10.000 blijft economisc…..
- President Simons bezoekt Buitenlandse Zaken..
- Geld verdwenen bij Narcotica Brigade..
- Tropenbos Suriname traint dorpsgemeenschappen in duurzaam b….
- Suriname kan binnen zes maanden verdienen aan carbon credit…..
- President Simons: Diplomatie moet economische groei Surinam…..