De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich fel uitgesproken tegen de vervolging van de voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro. In een open brief, gedeeld via sociale media, noemt Trump het lopende proces een “internationale schande” en roept hij op tot stopzetting ervan.
Trump beschuldigt de Braziliaanse autoriteiten van het voeren van een ‘heksenjacht’ op Bolsonaro, die momenteel terechtstaat voor zijn vermeende betrokkenheid bij een poging om de verkiezingsuitslag van 2022 ongedaan te maken. Volgens Trump is de strafzaak vergelijkbaar met zijn eigen juridische problemen in de Verenigde Staten: “Dit is niets meer of minder dan een aanval op een politieke tegenstander – iets waar ik alles van weet!”
President Trump en president Bolsonaro hebben elkaar al eens ontmoet in Florida tijdens een etentje in 2020. Foto: Reuters
Bolsonaro wordt verweten een coup te hebben geprobeerd te plegen, nadat duizenden van zijn aanhangers begin januari 2023 overheidsgebouwen in Brasília bestormden. Dit gebeurde kort nadat de verkiezingswinst van Luiz Inácio Lula da Silva officieel werd bevestigd. Bolsonaro bevond zich op dat moment in de Verenigde Staten en ontkent enige betrokkenheid bij de ongeregeldheden.
Trump sprak zijn steun uit voor Bolsonaro en schreef dat hij hem “zeer respecteert”. De twee voormalige presidenten hadden tijdens hun ambtstermijnen een hechte relatie. Ze stonden bekend om hun vergelijkbare retoriek, afkeer van traditionele media en scepsis tegenover verkiezingsresultaten. Beiden weigerden na hun verkiezingsnederlagen publiekelijk hun verlies toe te geven.
In reactie op Trumps uitspraken bedankte Bolsonaro de Amerikaanse president voor diens steun.
De Braziliaanse president Lula da Silva liet eerder deze week weten geen inmenging in het nationale rechtssysteem te accepteren. “Niemand staat boven de wet,” aldus Lula. “Brazilië accepteert geen bemoeienis van wie dan ook.”
- Indiër steelt sari’s van onderneemster..
- President Santokhi ontvangt politiek boek ‘Een gestolen toe…..
- NAVO wil Europese eenheid én Trumps steun behouden..
- President ontvangt boek ‘Een gestolen toekomst’..
- Real Sranang viert 65-jarig bestaan ook in Suriname..
- Simons vreest verkiezing in Verenigde Volksvergadering niet…..
- Ex werknemer in verzekering gesteld ter zake verduistering..
- Silvano Tjong-Ahin: “Suriname moet lokale participatie in o…..
- Suriname zet verdere stappen tot toetreding OIC Labour Cent…..
- Nieuw tijdperk voor Suriname..
- Artists-in-Residence filmen herinnering in vervallen Casa B…..
- Rutte prijst Trump op NAVO-top als ‘man van vrede’..
- Eerste ISS-missie ooit voor India, Polen en Hongarije..
- Concept Braziliaanse Conexsus uitgerold in Suriname: Ecosys…..
- MAS-directeur Michel Amafo: “Surinamers moeten bewust kieze…..
- Suriname neemt deel aan World Expo 2025 in Japan..
- Bewustwording over klimaatfinanciering essentieel voor klim…..
- Missverkiezingen verenigen zich..
- Momenten van zon, maar ook onweersbuien..
- Simons: iedereen is welkom om te helpen..
- Torenhoge schuld IOL bij Telesur voor een deel afgelost..