President Donald Trump heeft gereageerd op de Iraanse raketaanval op een Amerikaanse militaire basis in Qatar. Op zijn sociale mediaplatform Truth Social omschreef Trump de aanval als een “zeer zwakke reactie” op de recente Amerikaanse luchtaanvallen op Iraanse nucleaire installaties.
Volgens Trump werden er veertien raketten afgevuurd door Iran, waarvan dertien succesvol zijn onderschept. De overgebleven raket veroorzaakte geen schade en er vielen geen gewonden of doden. “Iran heeft officieel gereageerd op onze vernietiging van hun nucleaire faciliteiten met een zeer zwakke reactie, die we hadden verwacht en zeer effectief hebben beantwoord,” aldus Trump.
De aanval door Iran wordt gezien als vergelding voor het recente Amerikaanse militair offensief waarbij met zware bunker-busters ondergrondse atoominstallaties van Iran zijn vernietigd. De Verenigde Staten willen hiermee verhinderen dat Iran, dat wordt beschouwd als een aartsvijand van Israël, een kernwapen ontwikkelt.
Trump stelde in zijn bericht dat het Iraanse regime vooraf heeft gewaarschuwd voor de aanval, waarvoor hij “dankbaar” is. De president sprak daarnaast de hoop uit op de-escalatie in het Midden-Oosten. “Misschien kan Iran nu overgaan tot vrede en harmonie in de regio, en ik zal Israël enthousiast aanmoedigen om hetzelfde te doen,” aldus Trump.
De spanningen tussen de VS en Iran blijven hoog, maar volgens analisten lijkt de schade van de vergeldingsaanval beperkt. Zowel internationale diplomatieke kringen als veiligheidsanalisten volgen de situatie nauwgezet, in afwachting van een mogelijk diplomatiek vervolg.
- Nationale Bloedbank krijgt forse donatie van Rotary Quota..
- Soni Claver Sanmoekmin..
- Standaardisatie, onderzoek en etikettering nodig voor expor…..
- Mobiliteit Defensie en Juspol wordt verder versterkt..
- ANDERMAAL..
- Man steekt ouderlijke woning in brand..
- Shaq.sr vaart andere koers in Nederland..
- VHP condoleert de NPS met overlijden van DNA-lid Patricia E…..
- VHP betuigt medeleven na overlijden parlementariër Patricia…..
- De stem van het volk!..
- Oude voet..
- Meer investering nodig in menselijk kapitaal bij Meteorolog…..
- Ashwin Adhin zorgt voor paniek op de valutamarkt..
- VHP betuigt medeleven aan NPS na overlijden van parlementar…..
- Suriname: ‘de tantes en ooms’ als voedingsbodem…..
- Etnel mist nog net derde termijn in DNA..
- BESCHOUWING — Suriname verdient betere politici dan opportu…..
- President Santokhi: “Patricia Etnel was een gedreven en kun…..
- Minister Ori: “Gebrek aan vakdocenten schaadt onderwijsontw…..
- NPS-parlementariër Patricia Etnel overleden..
- Rusland over Etnel: ze is gaan rusten..