President Donald Trump heeft gereageerd op de Iraanse raketaanval op een Amerikaanse militaire basis in Qatar. Op zijn sociale mediaplatform Truth Social omschreef Trump de aanval als een “zeer zwakke reactie” op de recente Amerikaanse luchtaanvallen op Iraanse nucleaire installaties.
Volgens Trump werden er veertien raketten afgevuurd door Iran, waarvan dertien succesvol zijn onderschept. De overgebleven raket veroorzaakte geen schade en er vielen geen gewonden of doden. “Iran heeft officieel gereageerd op onze vernietiging van hun nucleaire faciliteiten met een zeer zwakke reactie, die we hadden verwacht en zeer effectief hebben beantwoord,” aldus Trump.
De aanval door Iran wordt gezien als vergelding voor het recente Amerikaanse militair offensief waarbij met zware bunker-busters ondergrondse atoominstallaties van Iran zijn vernietigd. De Verenigde Staten willen hiermee verhinderen dat Iran, dat wordt beschouwd als een aartsvijand van Israël, een kernwapen ontwikkelt.
Trump stelde in zijn bericht dat het Iraanse regime vooraf heeft gewaarschuwd voor de aanval, waarvoor hij “dankbaar” is. De president sprak daarnaast de hoop uit op de-escalatie in het Midden-Oosten. “Misschien kan Iran nu overgaan tot vrede en harmonie in de regio, en ik zal Israël enthousiast aanmoedigen om hetzelfde te doen,” aldus Trump.
De spanningen tussen de VS en Iran blijven hoog, maar volgens analisten lijkt de schade van de vergeldingsaanval beperkt. Zowel internationale diplomatieke kringen als veiligheidsanalisten volgen de situatie nauwgezet, in afwachting van een mogelijk diplomatiek vervolg.
- Toekomst landbouw ligt bij jongeren en vrouwen..
- Leerlinge (13) steekt medescholiere..
- Grootse viering 180 jaar vestiging Nederlandse boeren in Su…..
- ECD vernietigd en verwijderd vervallen producten in superma…..
- Voertuigen in beslag genomen in zaak gewapende overval Sun …..
- Surinaamse producer werkt mee aan debuutalbum Jamaicaanse z…..
- Costa Ricaanse media: ‘Suriname zet ons voor schut’ na thri…..
- ECD haalt vervallen producten uit de schappen bij supermark…..
- Reactie Kabinet van de President op berichten over vermeend…..
- SIPRI waarschuwt: wereld op rand van nieuwe nucleaire wapen…..
- Jongeren en vrouwen moeten landbouwsector in Suriname overn…..
- Digitaal dashboard verkiezingen was nuttig en betrouwbaar..
- Politicoloog Zeggen: “Coalitie rust niet op ideologische ov…..
- Oliekoorts legt onze zwakke plekken bloot..
- Man neergeschoten na woordenwisseling; verdachte aangehoude…..
- DNA informeert over stappen op weg naar beëdiging nieuw par…..
- PROF RIP..
- Essed: ‘Morele tegenstelling verdeelt ons land al decenni…..
- Aanhoudende onweersbuien vandaag..
- CBvS: verhoogde bestedingen en wisselkoersvolatiteit oorzaa…..
- Zweedse ‘kindsoldaten’ steeds vaker ingezet voor misdaad op…..