President Donald Trump heeft gereageerd op de Iraanse raketaanval op een Amerikaanse militaire basis in Qatar. Op zijn sociale mediaplatform Truth Social omschreef Trump de aanval als een “zeer zwakke reactie” op de recente Amerikaanse luchtaanvallen op Iraanse nucleaire installaties.
Volgens Trump werden er veertien raketten afgevuurd door Iran, waarvan dertien succesvol zijn onderschept. De overgebleven raket veroorzaakte geen schade en er vielen geen gewonden of doden. “Iran heeft officieel gereageerd op onze vernietiging van hun nucleaire faciliteiten met een zeer zwakke reactie, die we hadden verwacht en zeer effectief hebben beantwoord,” aldus Trump.
De aanval door Iran wordt gezien als vergelding voor het recente Amerikaanse militair offensief waarbij met zware bunker-busters ondergrondse atoominstallaties van Iran zijn vernietigd. De Verenigde Staten willen hiermee verhinderen dat Iran, dat wordt beschouwd als een aartsvijand van Israël, een kernwapen ontwikkelt.
Trump stelde in zijn bericht dat het Iraanse regime vooraf heeft gewaarschuwd voor de aanval, waarvoor hij “dankbaar” is. De president sprak daarnaast de hoop uit op de-escalatie in het Midden-Oosten. “Misschien kan Iran nu overgaan tot vrede en harmonie in de regio, en ik zal Israël enthousiast aanmoedigen om hetzelfde te doen,” aldus Trump.
De spanningen tussen de VS en Iran blijven hoog, maar volgens analisten lijkt de schade van de vergeldingsaanval beperkt. Zowel internationale diplomatieke kringen als veiligheidsanalisten volgen de situatie nauwgezet, in afwachting van een mogelijk diplomatiek vervolg.
- Certificaat uitgereikt aan 20 leden van de Mobiele Eenheid …..
- Video -Ballistische raketten afgevuurd bij aanvallen op Isr…..
- Na correcties verklaart OKB verkiezingen 2025 bindend..
- OKB: verkiezingen zijn bindend ondanks vele onregelmatighed…..
- Plantagebestuur krijgt beheer over Carolinabrug..
- Verkiezingsuitslag bindend verklaard: weg vrij voor regerin…..
- Moesan kan DNA-zetel krijgen na weigering Goerdat..
- WEDEROM ENORME BLAMAGE VOOR DE OPSPORING..
- Pick-ups voor penitentiaire ambtenaren, brandweer, bijstand…..
- Adhin: “Overheid schiet tekort in voorbereiding op arbeidsm…..
- ABOP: Respect voor 180 jaar Boeroes in Suriname..
- JONGEREN NOG WACHTENDE OP STUDIETOELAGE..
- Hard werken..
- Carl Breeveld hekelt formatieproces: “Geen informateur aang…..
- TotalEnergies: GranMorgu blijft meer dan 10 jaar produceren..
- Kantoorruimte op Sosis-terrein volledig uitgebrand..
- Plantagebestuur Carolina neemt initiatief voor ontwikkeling..
- Oliekansen: niemand buitensluiten..
- Van economische groei in 2019 naar een financiële tijdbom i…..
- NDP: Van migratie tot missie: tijd voor toonaangevend agrar…..
- Ontspannen sfeer bij festiviteiten 180 jaar Sranan Boeroes..