Het Witte Huis heeft, ondanks een rechterlijk bevel, besloten deportatievluchten met 238 leden van de Venezolaanse Tren de Aragua-bende niet stop te zetten. Deze beslissing komt na een gerechtelijk bevel dat de deportatie van de betrokkenen had moeten tegenhouden.
In een verklaring benadrukte Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt dat president Donald Trump het gerechtelijk bevel niet had genegeerd. Volgens haar is het bevel niet rechtsgeldig, aangezien het werd uitgevaardigd nadat de betrokken vreemdelingen al van het Amerikaanse grondgebied waren verwijderd. Ze verwees ook naar eerdere uitspraken van het Amerikaanse Hooggerechtshof, dat heeft benadrukt dat federale rechtbanken geen invloed hebben op het buitenlands beleid van de Verenigde Staten.
Trump had afgelopen vrijdag de deportatie bevolen op basis van een presidentieel besluit, ondersteund door de Alien Enemies Act uit 1789. Deze wet wordt traditioneel ingezet tijdens oorlogstijd om mensen uit landen die als vijandig worden beschouwd, het land uit te zetten.
De Venezolaanse Tren de Aragua-bende werd eerder door Trump op de lijst van buitenlandse terreurorganisaties geplaatst, wat de basis vormde voor zijn besluit om deze deportaties uit te voeren.
In een verklaring op social media gaf de president van El Salvador, Nayib Bukele, aan dat 238 leden van de beruchte criminele bende Tren de Aragua onlangs in zijn land zijn aangekomen. Deze overbrenging volgde op een akkoord tussen de Verenigde Staten en El Salvador, waarin werd afgesproken om vermoedelijke bendeleden vast te houden in de Salvadoriaanse gevangenissen.
De aankomst van de bendeleden heeft geleid tot verontwaardigde reacties vanuit Venezuela. Jorge Rodriguez, de voorzitter van het Venezolaanse parlement, beschreef de opsluiting van de Venezolaanse burgers als een “misdaad tegen de menselijkheid.” Rodriguez voegde eraan toe dat Venezuela zich tegen deze actie zou verzetten en juridische stappen zou ondernemen bij internationale instanties om de rechten van zijn landgenoten te verdedigen.
- Rudi Lie A Kwie was een held..
- MrZonneman versterkt Surinaamse kunst en cultuur met DUSA-i…..
- President negeert voordracht PL benoeming lid CHS..
- Due dilligence bij zakendoen..
- Suriname biedt zijn expertise aan voor Guyana’s waterkracht…..
- Suriname neemt in vervolg deel aan Concacaf Club Kampioensc…..
- Surinaamse politici zingen graag “Zie ginds komt de stoombo…..
- Lijk van man aangetroffen in bushuisje Zanderij..
- Bingo brengt vreugde in Bejaardentehuis Fatima Oord..
- ECD heeft reeks klachten uit samenleving afgehandeld..
- Santokhi: “Economische stabiliteit is de sleutel tot groe…..
- Beter theater en duurzame verbanden smeden met Nyun Sten 2..
- Prijzen met 9,6 procent gestegen in een jaar tijd..
- Terrorisme en hoe je dit gevaar het hoofd kunt bieden..
- SDU, PVRS en DNW sluiten zich aan bij OPTSU..
- Stembiljet wordt na kandidaatstelling officieel gepresentee…..
- Alle werkarmen in nieuw hoofdkantoor, effectiever en doelma…..
- Vaste communicatiestrategie ontbreekt bij instroom politier…..
- Roadmap noodzakelijk voor toekomstige ontwikkelingen..
- Het CHS weer voltallig na uittreden leden..
- Jaarinflatie in januari 9.8%..