Het Witte Huis heeft, ondanks een rechterlijk bevel, besloten deportatievluchten met 238 leden van de Venezolaanse Tren de Aragua-bende niet stop te zetten. Deze beslissing komt na een gerechtelijk bevel dat de deportatie van de betrokkenen had moeten tegenhouden.
In een verklaring benadrukte Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt dat president Donald Trump het gerechtelijk bevel niet had genegeerd. Volgens haar is het bevel niet rechtsgeldig, aangezien het werd uitgevaardigd nadat de betrokken vreemdelingen al van het Amerikaanse grondgebied waren verwijderd. Ze verwees ook naar eerdere uitspraken van het Amerikaanse Hooggerechtshof, dat heeft benadrukt dat federale rechtbanken geen invloed hebben op het buitenlands beleid van de Verenigde Staten.
Trump had afgelopen vrijdag de deportatie bevolen op basis van een presidentieel besluit, ondersteund door de Alien Enemies Act uit 1789. Deze wet wordt traditioneel ingezet tijdens oorlogstijd om mensen uit landen die als vijandig worden beschouwd, het land uit te zetten.
De Venezolaanse Tren de Aragua-bende werd eerder door Trump op de lijst van buitenlandse terreurorganisaties geplaatst, wat de basis vormde voor zijn besluit om deze deportaties uit te voeren.
In een verklaring op social media gaf de president van El Salvador, Nayib Bukele, aan dat 238 leden van de beruchte criminele bende Tren de Aragua onlangs in zijn land zijn aangekomen. Deze overbrenging volgde op een akkoord tussen de Verenigde Staten en El Salvador, waarin werd afgesproken om vermoedelijke bendeleden vast te houden in de Salvadoriaanse gevangenissen.
De aankomst van de bendeleden heeft geleid tot verontwaardigde reacties vanuit Venezuela. Jorge Rodriguez, de voorzitter van het Venezolaanse parlement, beschreef de opsluiting van de Venezolaanse burgers als een “misdaad tegen de menselijkheid.” Rodriguez voegde eraan toe dat Venezuela zich tegen deze actie zou verzetten en juridische stappen zou ondernemen bij internationale instanties om de rechten van zijn landgenoten te verdedigen.
- Suriname heeft te veel rijkdom om armoede te moeten ervaren…..
- Strafzaak Kromosoeto en Hew A Kee 21 maart weer op de rol..
- Openbaar Ministerie persisteert bij strafeis van 8 jaar in …..
- Podiumkunst ter aanmoediging om democratie te beleven..
- PALU: ‘Samenleving zit bovenop IMF inflatie tijdbom’..
- Volleybalsters Condor revancheren zich op Yellow Birds..
- ‘Zie ginds komt de stoomboot uit Spanje aan..
- Amerikaans bedrijf Firefly doet eerste maanlanding..
- Bromfiets dief aangehouden en in verzekering gesteld..
- Suriname achter protest tegen Venezolaanse provocatie in Gu…..
- Situatie Brantimakaweg te Weg naar Zee meer dan urgent..
- Verdachte herkend aan lichaamskenmerken en aangehouden na r…..
- Na moskeeën nu verbetering mandirs..
- Guyana en partners op standby na Venezolaanse militaire ope…..
- Quick Response Team houdt verdachte aan..
- KPS krijgt veiligheidsattributen van de Franse ambassade..
- Plein feliciteert Rusland bijvoorbaat met presidentschap..
- Amafo roept op tot nationale strijd tegen armoede..
- LEERKRACHTEN VERDIENEN RESPECT..
- VERRUWING EN MOREEL VERVAL: WIE GRIJPT IN?..
- Veel bewolking met kans op wat regen..