Het Witte Huis heeft, ondanks een rechterlijk bevel, besloten deportatievluchten met 238 leden van de Venezolaanse Tren de Aragua-bende niet stop te zetten. Deze beslissing komt na een gerechtelijk bevel dat de deportatie van de betrokkenen had moeten tegenhouden.
In een verklaring benadrukte Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt dat president Donald Trump het gerechtelijk bevel niet had genegeerd. Volgens haar is het bevel niet rechtsgeldig, aangezien het werd uitgevaardigd nadat de betrokken vreemdelingen al van het Amerikaanse grondgebied waren verwijderd. Ze verwees ook naar eerdere uitspraken van het Amerikaanse Hooggerechtshof, dat heeft benadrukt dat federale rechtbanken geen invloed hebben op het buitenlands beleid van de Verenigde Staten.
Trump had afgelopen vrijdag de deportatie bevolen op basis van een presidentieel besluit, ondersteund door de Alien Enemies Act uit 1789. Deze wet wordt traditioneel ingezet tijdens oorlogstijd om mensen uit landen die als vijandig worden beschouwd, het land uit te zetten.
De Venezolaanse Tren de Aragua-bende werd eerder door Trump op de lijst van buitenlandse terreurorganisaties geplaatst, wat de basis vormde voor zijn besluit om deze deportaties uit te voeren.
In een verklaring op social media gaf de president van El Salvador, Nayib Bukele, aan dat 238 leden van de beruchte criminele bende Tren de Aragua onlangs in zijn land zijn aangekomen. Deze overbrenging volgde op een akkoord tussen de Verenigde Staten en El Salvador, waarin werd afgesproken om vermoedelijke bendeleden vast te houden in de Salvadoriaanse gevangenissen.
De aankomst van de bendeleden heeft geleid tot verontwaardigde reacties vanuit Venezuela. Jorge Rodriguez, de voorzitter van het Venezolaanse parlement, beschreef de opsluiting van de Venezolaanse burgers als een “misdaad tegen de menselijkheid.” Rodriguez voegde eraan toe dat Venezuela zich tegen deze actie zou verzetten en juridische stappen zou ondernemen bij internationale instanties om de rechten van zijn landgenoten te verdedigen.
- PVP gaat in hoger beroep na afwijzing registratie voor verk…..
- OKB: ‘Dc’s Bansi-Durga en Lewis moeten worden ontheven uit …..
- Kadensi bij verstek in Frankrijk veroordeeld tot 8 jaar cel..
- Celestine Helouise Veldhuizen..
- Annemarie, Louise, Soe Jien Cheng Chang Sheng..
- Carlho Albert Wijdh..
- NDP eist ontheffing van twee dc’s die deelnemen aan verkiez…..
- Bron: ‘Overleg invulling open plekken NPS DNA-kandidatenlij…..
- Stem bewust en kies voor duurzame verandering en ontwikkeli…..
- Basketballer Fräser: ‘Ik ben blij dat de SBA weer door ving…..
- Nieuw bestuur bij Surinaamse Worstel Federatie..
- BREAKING — PVP ook bij de rechter afgewezen om deel te neme…..
- Nepbericht over overheidssubsidie in omloop..
- Kleine groep levert op Moengo kritiek op president Santokhi..
- PVP verliest kort geding tegen de Staat..
- NDP eist onmiddellijke ontheffing 2 dc’s uit hun func…..
- Joy-Ellen Lutz overleden op 6 maart 2025..
- Na zes jaar weer op de planken: Hilkia Lobman met ‘Nakomert…..
- Fact-finding missie van Indiase ondernemers in Suriname..
- BRED Banque Populaire geïnteresseerd in Suriname..
- Stichting Hindostaanse Immigratie veroordeelt diefstal en b…..