Door Wilson Rothman en Ann Ben Rana
De Trump Organization heeft aangekondigd een mobiele telefoondienst genaamd Trump Mobile te lanceren en van plan is om in augustus een T1-telefoon te verkopen voor $499. Volgens een persbericht zou deze gouden Android-telefoon “met trots ontworpen en gemaakt zijn in de Verenigde Staten” en over functies beschikken die die van de huidige top-iPhone overtreffen. De vraag is echter: hoe? President Trump heeft telefoonfabrikanten in zijn tariefcampagne onder vuur genomen en dreigde Apple met extra heffingen als het de productie niet naar de VS zou verplaatsen. Geen grote smartphonefabrikant produceert momenteel zijn producten in de VS, omdat de schermen, processoren en camera’s voornamelijk uit Azië komen.
In april onderzocht The Wall Street Journal wat er nodig zou zijn om een iPhone in de VS te maken. Supply-chain-experts waren het erover eens dat de VS jaren en tientallen miljarden dollars nodig zouden hebben om de fabrieken en vaardigheden op te bouwen die nodig zijn om China’s output te evenaren. Zelfs als het mogelijk zou zijn, zouden de kosten astronomisch hoog zijn, wat zou leiden tot telefoons waarvan de productiekosten vele malen hoger zijn dan die van de iPhone. Een woordvoerder van de Trump Organization zei in een e-mail dat “de productie van de telefoon in Alabama, Californië en Florida zal plaatsvinden.” Dit staat echter niet in het persbericht. Eric Trump, een van de zonen van de president, gaf aan dat de eerste golf telefoons niet in de VS gemaakt zouden worden. “Uiteindelijk kunnen alle telefoons in de VS worden gemaakt. We moeten de productie terugbrengen naar hier,” zei hij tegen podcaster Benny Johnson.
Het is dus mogelijk – zelfs aannemelijk – dat deze telefoons aanvankelijk uit China komen, omdat alleen Chinese makers zoals Xiaomi en Oppo hardware van dit niveau kunnen leveren tegen die prijs. “Het is absoluut onmogelijk om het scherm, het geheugen, de camera, de batterij – alles – in de VS te maken,” zei Timothy Bull, professor operations management aan de Johns Hopkins University. Hij schat dat het “minstens vijf jaar” zou duren om dit te realiseren.
Hoe het nieuwe apparaat zich verhoudt tot de concurrentie
De geplande T1-telefoon:
Camera: De T1 heeft een 50-megapixel camera, twee andere aan de achterkant en een 4-megapixel selfiecamera aan de voorkant. De iPhone-camera’s hebben meestal 12 of 48 megapixels en worden voornamelijk door Sony in Japan gemaakt.
Koptelefoonaansluiting: De T1 heeft een 3.5mm-aansluiting, iets wat Apple in 2017 schrapte.
Vingerafdruksensor: De technologie om een vingerafdruksensor onder het scherm te verwerken bestaat al een tijdje, maar Apple heeft dit nog nooit in een iPhone gebruikt.
Processor: Het is niet bekend welke chip de T1 zal gebruiken. De meeste geavanceerde chips voor smartphones komen uit Taiwan en China, hoewel er ook halfgeleiderproductie in de VS plaatsvindt.
- Suriname en El Salvador delen punten in cruciaal duel..
- Verkiezingsuitslag Paramaribo definitief vastgesteld..
- Onweersbuien vroeg in de ochtend..
- CHS roept politieke partijen op verkiezingsuitslag te respe…..
- Musk zegt ‘sorry’ voor berichten die hij over Trump op X pl…..
- Christiaan Jozef Glad (77) Amsterdam 9-6-2025..
- Agnes Francina Degenaar (75) Rotterdam 9-6-2025..
- Argentinië: Kansen én risico’s voor Peronisten en Milei na …..
- Boeklancering over politieke corruptie en de aanpak..
- Hoofdklasse basketballers De Arend naar Aruba voor Tropical…..
- OM eist celstraffen tot 8 jaar in grootschalige cocaïnezaak…..
- Somohardjo: PL wijst overname dienstauto’s af, wij dienen h…..
- Column: Op koers..
- Zee aan kritiek over missives regering..
- Lenie Terborg..
- Na vertrek Santokhi: Zullen de SLM-lijken uit de lucht vall…..
- Reyme wil samen met burgers Suriname verder verheffen..
- WISSELKOERS FLUCTUATIES VERTROUWENSCRISIS EN VRAAG EN AANBO…..
- VES-voorzitter: Koersstijging politiek steekspel; geen econ…..
- Militair mishandelt vrouw en berooft haar van sieraden..
- NDP waarschuwt voor op de valreep overheidscontracten..