De Amerikaanse president Trump wil de importheffingen van 25 procent op goederen uit Mexico en Canada op dinsdag 4 maart invoeren. Volgens hem doen beide landen nog steeds onvoldoende om drugssmokkel te bestrijden. “Er komen nog steeds drugs vanuit Canada en Mexico in zeer hoge en onaanvaardbare hoeveelheden ons land binnen”, schreef hij op Truth Social.
Trump kondigde de heffingen begin februari aan en stelde ze vrijwel meteen daarna met een maand uit. In ruil daarvoor zorgen Canada en Mexico onder meer voor betere grensbewaking. Eerder deze week gaf de president 2 april als nieuwe datum, wat de suggestie deed wekken dat de heffingen weer met een maand zouden worden uitgesteld. Maar nu zegt Trump dus dat 4 maart toch de definitieve datum wordt.
Hij dreigt ook met een extra 10 procent voor China, bovenop de 10 procent die al was ingegaan. Ook die zouden volgende week dinsdag ingaan. China heeft de eerdere heffingen al vergolden door sommige Amerikaanse producten extra te belasten.
Even na de laatste aankondiging van Trump maakte Mexico bekend dat het kopstukken van drugskartels heeft uitgeleverd aan de VS. Het gaat om 29 veroordeelden en verdachten, een van de grootste uitleveringen van de laatste jaren.
Canada, Mexico en China zijn de belangrijkste handelspartners voor de VS. Volgens Trump zijn de maatregelen nodig om “de VS te beschermen”, maar volgens experts kunnen ze ertoe leiden dat de Amerikaanse economie minder hard zal groeien en het leven in de VS juist duurder wordt.
- Surveillerende politieambtenaren houden twee verdachten aan…..
- Landbouwontwikkeling in Tawajaripolder stagneert door grond…..
- ECD onderzoekt klachten en voert controle op bedrijven en w…..
- KPS: Bestuurders van rij- en voertuigen, ga na of u een ver…..
- Gajadien: ‘Grondenrechtenvraagstuk complexer dan gedacht…..
- Man in bushuisje overleden; geen misdrijf..
- VIDS heeft presidentiële werkgroep Chinalco op de lange baa…..
- Acht vrouwen slachtoffer van mensenhandel..
- Wetgeving e-bike moet snel aangenomen worden..
- Cubaans koppel gearresteerd voor mensenhandel en mensensmok…..
- Bromfietser overlijdt bij aanrijding met personenauto..
- Lijk manspersoon aangetroffen in bushuisje te Zanderij..
- Nieuwe Braziliaanse ambassadeur overhandigt geloofsbrieven …..
- Regering neemt besluiten over brandende vraagstukken..
- Korpschef: ‘Uitspraken over agenten betrokken bij groepsver…..
- Nieuwe Braziliaanse ambassadeur presenteert geloofsbrieven …..
- Vijftien PO’s registreren zich bij CHS..
- Tien nieuwe boorputten voor de kust van Suriname in 2025-20…..
- Paneldiscussie over het doorbreken van machtsdynamieken voo…..
- Inflatie in 12 maanden tijd 9,8%..
- Carla Orsine Boldewijn..