De Amerikaanse president Donald Trump en de Russische president Vladimir Poetin zullen elkaar aanstaande vrijdag treffen in de Amerikaanse staat Alaska. Dat maakte Trump bekend via zijn sociale mediaplatform Truth Social. Ook het Kremlin heeft de ontmoeting bevestigd.
Het gesprek zal gaan over de oorlog in Oekraïne. Verdere details over het overleg zijn nog niet bekend. Eerder op de dag zei Trump tegen de pers dat alle partijen, inclusief Oekraïne, dicht bij een staakt-het-vuren zouden zijn en dat een vredesakkoord mogelijk een “zekere ruil van grondgebied” zou bevatten. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft het afstaan van grondgebied aan Rusland echter herhaaldelijk afgewezen.
Het is de eerste keer sinds 2019 dat Trump en Poetin elkaar persoonlijk ontmoeten.
Voorbereidende gesprekken
De ontmoeting volgt op een bezoek van de Amerikaanse topdiplomaat Steve Witkoff aan het Kremlin afgelopen woensdag. Witkoff sprak in Moskou drie uur lang met Poetin. Het Kremlin omschreef het gesprek als “positief” en “constructief”, maar maakte geen inhoudelijke details bekend.
Witkoff reisde dit jaar al vier keer naar Moskou. Na eerdere bezoeken sprak Trump optimistisch over een naderend staakt-het-vuren, maar woensdag was hij voorzichtiger en weigerde hij in te schatten hoe dichtbij een akkoord zou zijn. “Ik ben al eerder teleurgesteld,” gaf hij toe.
Kort na de ontmoeting tussen Witkoff en Poetin verhoogde Trump de importheffingen voor India naar 25 procent, omdat het land nog Russische olie afneemt. De Verenigde Staten dreigen ook andere landen die handel blijven drijven met Rusland, waaronder China, met zware sancties. Volgens Trump is dit bedoeld om Moskou onder druk te zetten.
Ultimatum
Nog voordat Trump aan zijn tweede ambtstermijn begon, zette hij in op vrede tussen Oekraïne en Rusland. De afgelopen weken voerde hij de diplomatieke druk verder op. Poetin kreeg tot uiterlijk 8 augustus de tijd om serieuze stappen richting vrede te zetten, anders zouden er economische maatregelen volgen.
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting van kwetsbare patië…..
- Rechtenstudenten strijden tegen pesten op basisschool Sharr…..
- Claudetta Toney Universiteit opent deuren voor Surinaams te…..
- Crisisteam LVV noodzakelijk..
- Suriname krijgt USD 16 miljoen schuldkwijtschelding van Chi…..
- IDB-lening van US$ 25 miljoen voor upgraden luchtvaartsecto…..
- Minister Misikaba grijpt in bij directie besluit Wanica Zie…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting van hulpeloze patië…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting kwetsbare ziekenhui…..
- Rusland: financiële situatie niet gunstig..
- Bouva: ‘Ik geloof niet in een ministerie van Diaspora’..
- Misstanden bij politie: minister kondigt harde aanpak en on…..
- Sewcharan benoemt tot lid Staatsraad..
- Transformatie Queens Hotel: ‘We spelen in op de veranderde …..
- Ramdin weerspreekt valse berichtgeving met klem..
- UNDP en Suriname versterken samenwerking voor duurzame ontw…..
- Culinaire cruciaal binnen toerisme..
- Selectie nieuwe korpschef: competenties zullen gelden..
- OAS weerspreekt aantijgingen, Ramdin verdedigt beleid en pe…..
- Buitenposten Suriname na 1 november anders ingevuld..
- Eén dode bij uit de hand gelopen familieruzie..