President Donald Trump heeft een voorstel gedaan om Amerikaanse schepen voortaan kosteloos door het Panama- en het Suezkanaal te laten varen. Op zijn sociale mediaplatform, Truth Social, verklaarde Trump: „Die kanalen zouden niet bestaan zonder de Verenigde Staten.” Volgens de president zouden zowel militaire als commerciële schepen van de VS vrij moeten kunnen passeren zonder tol te betalen.
Trump heeft minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, opdracht gegeven om alles in het werk te stellen om ervoor te zorgen dat Amerikaanse schepen niet langer hoeven te betalen voor de doorgang door deze strategische waterwegen. Deze stap zou een belangrijke zet zijn in de Amerikaanse invloed over de internationale scheepvaart.
Het is niet de eerste keer dat Trump zich uitlaat over het Panama- en Suezkanaal. Eerder heeft hij aangegeven het Panamakanaal onder Amerikaanse controle te willen brengen, waarbij hij geen militaire middelen uitsluit om dat doel te bereiken. De regering van Panama heeft echter gereageerd door te stellen dat alleen het Panamese volk en hun regering zal beslissen over de toekomst van het kanaal, wat de Amerikaanse ambities mogelijk zou kunnen afremmen.
Trump’s oproep heeft in zowel de Verenigde Staten als daarbuiten tot verdeeldheid geleid. Critici wijzen op de potentiële diplomatieke en politieke gevolgen van een dergelijk initiatief, terwijl anderen de stap juist zien als een versterking van de Amerikaanse belangen op wereldschaal.
- Charlo Franklin Lobles (77) Den Helder Nederland 28-4-2025..
- Charlo Franklin Lobles (77) Den Helder Nederland 28-4-2025..
- Canadese liberalen winnen minderheidsregering..
- 41 Surinaamse bedrijven krijgen in totaal USD 2,1 miljoen i…..
- Rijschoolhouders uiten zorgen over digitalisering rijexamen…..
- Tweede deelonderzoek spraakmakende rechtszaak-SPSB begonnen..
- Toekomst agrarische sector centraal tijdens seminar AdeKUS..
- ‘Hof van Justitie schept precedenten bij uitspraak politiek…..
- Mijlpaal Surge-programma: 41 ondernemingen ontvangen matchi…..
- Advocaat luidt noodklok: staat blijft vergoeding voor koste…..
- Datasur en partners inspireren Surinaams bedrijfsleven met …..
- OM en rechter verwerpen verzoek tot vrijlating Hassankhan..
- Ruim vijftig kinderen Marijkedorp creatief aan de slag..
- Commewijne versterkt met 28 gecertificeerde hoveniers..
- Beleidsplan tegen plasticvervuiling in Suriname gepresentee…..
- Gospelartiest Pearl Jozefzoon wil show in Suriname geven..
- Vaccinatieweek 2025 van start: ‘Uw beslissing telt…..
- Bronto Somohardjo waarschuwt minister Dasai om zich niet te…..
- Kunstinstallatie ‘Kibri a rutu fu yu culturu’ ode aan pangi…..
- Guyana stelt avondklok in na gewelddadige protesten om dood…..
- ‘Gefaseerde invoering nieuw Burgerlijk Wetboek verdient voo…..