Trofeejagers hebben een jonge leeuw doodgeschoten die in een beschermd reservaat leefde in het Afrikaanse land Zimbabwe. Blondie was het dominante mannetje van een troep die bestudeerd wordt door wetenschappers van de Universiteit van Oxford en had tien welpen.
Hun toekomst is nu onzeker. De feiten speelden zich vier weken geleden af, net buiten Hwange National Park, maar werden nu pas bekend.
De vijfjarige Blondie leefde in een zogenaamde ‘fotografische concessie’, een gebied waar aan ecotoerisme, wildobservatie en natuurfotografie gedaan wordt en waar niet gejaagd mag worden. Volgens Africa Geographic – een bedrijf dat ethische safari’s aanbiedt en het onderzoek van de Universiteit van Oxford sponsort – werd Blondie naar een jachtgebied gelokt met lokaas en doodgeschoten.
Ondanks het feit dat hij een goed zichtbare wetenschappelijke zender aan had en jonger was dan zes jaar, de bij wet vastgelegde minimumleeftijd voor de jacht in Zimbabwe.
CEO Simon Espley van Africa Geographic zegt in een verklaring “ontsteld en verontwaardigd” te zijn. “Geen enkele leeuw blijkt veilig voor de geweren van trofeejagers. Blondie had nageslacht en was in de fleur van zijn leven.”
In de troep van Blondie zaten drie volwassen vrouwtjes en tien welpen: zeven van een jaar oud en drie van amper een maand.
Volgens Africa Geographic werd Blondie gedood door een professionele jager en wist die mogelijk heel goed wie de leeuw precies was. Gevraagd om een reactie wilde de man echter geen commentaar geven en zei hij alleen dat de jachtpartij “op wettige en ethische wijze was uitgevoerd”.
- Driedaags Festival De Guianas gehouden in Nickerie..
- Militairen en leden KPS sluiten meertalige taaltraining suc…..
- Vooruitgang in samenwerking tussen Caribisch gebied en Afri…..
- GERHARDINA PAULINA WOLFF (100) Paramaribo 28-7-2025..
- ‘NPS fractiefonds lost niets op’..
- Geld en cocaïne gestolen bij politie..
- Grassalco wil export uitbreiden binnen de Caribische regio..
- TCT moet gebouw Jaggernath Lachmonstraat ontruimen door eno…..
- SPWE: ‘Mentale weerbaarheid noodzakelijke vaardigheid onder…..
- Man gearresteerd voor bedreiging en brandstichting na ruzie…..
- Drugsverslaafde opgesloten na bedreiging..
- Aantal verwaarloosde kinderen dat sterft in hete auto’s bli…..
- Napster-vereniging belicht een gigantische sprong in regelb…..
- Arvind Chhanai maakt muzikale droom waar door scholierenzan…..
- Minister Landveld wil toerismesector versterken en transpor…..
- Monique Dongor-Struiken..
- John Alexander Raan..
- Assuria Pop-Up Event: ‘Levensverzekeringen moeten toegankel…..
- MIT: ChatGPT maakt schrijven sneller, maar denken zwakker..
- 78-jarige man krijgt 30 jaar cel voor het neerschieten van …..
- Watermolenstraat tot november afgesloten voor werkzaamheden..