Trofeejagers hebben een jonge leeuw doodgeschoten die in een beschermd reservaat leefde in het Afrikaanse land Zimbabwe. Blondie was het dominante mannetje van een troep die bestudeerd wordt door wetenschappers van de Universiteit van Oxford en had tien welpen.
Hun toekomst is nu onzeker. De feiten speelden zich vier weken geleden af, net buiten Hwange National Park, maar werden nu pas bekend.
De vijfjarige Blondie leefde in een zogenaamde ‘fotografische concessie’, een gebied waar aan ecotoerisme, wildobservatie en natuurfotografie gedaan wordt en waar niet gejaagd mag worden. Volgens Africa Geographic – een bedrijf dat ethische safari’s aanbiedt en het onderzoek van de Universiteit van Oxford sponsort – werd Blondie naar een jachtgebied gelokt met lokaas en doodgeschoten.
Ondanks het feit dat hij een goed zichtbare wetenschappelijke zender aan had en jonger was dan zes jaar, de bij wet vastgelegde minimumleeftijd voor de jacht in Zimbabwe.
CEO Simon Espley van Africa Geographic zegt in een verklaring “ontsteld en verontwaardigd” te zijn. “Geen enkele leeuw blijkt veilig voor de geweren van trofeejagers. Blondie had nageslacht en was in de fleur van zijn leven.”
In de troep van Blondie zaten drie volwassen vrouwtjes en tien welpen: zeven van een jaar oud en drie van amper een maand.
Volgens Africa Geographic werd Blondie gedood door een professionele jager en wist die mogelijk heel goed wie de leeuw precies was. Gevraagd om een reactie wilde de man echter geen commentaar geven en zei hij alleen dat de jachtpartij “op wettige en ethische wijze was uitgevoerd”.
- Megan Thee Stallion en Klay Thompson gevat tijdens romantis…..
- Cardi B krijgt gerechtelijk verbod op verwijzing naar strip…..
- ICW 2025 Finale: Rasha Thadani en Ibrahim Ali Khan in zwart…..
- Regering trekt US$ 5 miljoen uit voor acute verbetering luc….
- Dagblad Suriname, zaterdag 2 augustus 2025..
- OM: meer dan $10.000,- uitvoeren mag niet zomaar..
- Minister Bouva bij bezoek president: ‘We need to make Surin…..
- Mathoera pleit voor beter beloningsbeleid binnen de overhei…..
- Zonnige zaterdag met kans op onweer in de middag.
- Buurtbewoners Commissaris Weythingweg bezorgd over opzet go…..
- Stoelendans voor ambassadeurspost weer begonnen..
- Trump ontslaat hoofd statistiekbureau na tegenvallende werk…..
- Ex-president Colombia Uribe veroordeeld tot 12 jaar huisarr….
- Carmen Vriesde (62) Paramaribo- Suriname 1-8-2025..
- MARLENE GETRUIDA BLOKLAND (66) District Wanica 30-7-2025..
- Landveld wil viertal doelstellingen gerealiseerd hebben in …..
- Staat trekt hoger beroep in zaak Van ’t Hogerhuysstraat i….
- Nationale Milieu Autoriteit moet zelfstandig opereren..
- Regering geeft binnen 2 à 3 maanden duidelijkheid over SLM..
- Tonnen aan geld en sieraden verdwenen uit kluis Narcotica B….
- GloRilla en T-Pain geëerd met speciale prijzen op BMI R&…..