PARAMARIBO — De Jeugdraad Suriname schijnt maar niet in rustig vaarwater te kunnen komen. Nadat een reeks leden uittraden, leek het met de verkiezingen van een nieuwe voorzitter weer in orde te zijn met het jeugdorgaan. Echter, Refaja Lindveld heeft donderdag (vandaag) bekendgemaakt dat ze uit de Jeugdraad Suriname stapt. Ze was voorzitter van de commissie Onderwijs en Gezondheid.
Ze noemt de reden van haar uittreden niet, maar geeft de garantie dat ze zich zal blijven inzetten voor de jeugd. In andere organisaties zal ze “jongeren nog beter ondersteunen en hun stem versterken”. “Ik blijf mij onverminderd inzetten voor de jeugd van Suriname en zal mijn stem blijven gebruiken om op te komen voor hun belangen en toekomst”, belooft ze.
“Mijn tijd binnen de raad heeft mij veel waardevolle inzichten en ervaringen opgeleverd”Refaja Lindveld
Lindveld noemt het een eer om deel te hebben uitgemaakt van de Jeugdraad Suriname en bij te hebben gedragen aan initiatieven die de ontwikkeling van jongeren bevorderen. “Mijn tijd binnen de raad heeft mij veel waardevolle inzichten en ervaringen opgeleverd en ik ben dankbaar voor de samenwerking met alle jeugdraadsleden, partners en betrokken organisaties.”
Zes eerder opgestapt
Lindveld werd op 1 juni 2023 als kandidaat in Paramaribo gekozen. Ze vergaarde 758 stemmen, het zesde hoogste aantal onder de 29 leden. Volgende op de lijst is Nisha Maikoe (457 stemmen). Eerder traden al zes leden uit de Jeugdraad Suriname: Bhiemkaran Ghirrao (Nickerie), Isha Jawahir (Commewijne), Rajeev Goerdin (Paramaribo), Xemilya Asanredjo en Danilo Wong-A-Loi (Nickerie) en Pepe Soesando (Marowijne).
Goerdin en Asanredjo waren op 8 september 2023 gekozen als voorzitter en plaatsvervangend ondervoorzitter van de Jeugdraad Suriname. Op 1 maart dit jaar werden respectievelijk Shemar Rier en Jeremiah Pinas met elk tien stemmen gekozen in die functies. Gracelynn Amautan is sinds de verkiezing van 8 september 2023 de ondervoorzitter. De termijn van de Jeugdraad Suriname verloopt op 1 juni 2026.
- Gemeenschapsbossen een belangrijke financieringsbron binnen…..
- Suriname ondertekent eerste IDA-project om veerkracht tegen…..
- Cultureel erfgoed uitdragen tijdens ‘World Expo 2025 Osak…..
- Zorgboerderij Creola biedt jongeren in Saramacca nieuwe kan…..
- Ambtenaren wachten al 20 jaar op bevordering..
- Wereld reageert op botsing Zelenskiy-Trump in Oval Office..
- RSS Barracuda versterkt Surinames maritieme veiligheid en i…..
- ‘Particuliere scholen vervullen specifieke behoefte Surinaa…..
- OPTSU verbreedt basis met SDU/PVRS/DNW..
- Wie is de zijspanpartij van de VHP en van de NDP?..
- Barometer stijgt, het droog weer houdt aan..
- Vaticaan: paus heeft ‘ademhalingscrisis’ gehad..
- Wilfried Frederik Veira (80) Suriname 27-2-2025..
- Guno Humbert Kolf (63) Suriname 27-2-2025..
- Schreeuwpartij tussen Trump en Zelensky maakt Oekraïne kwet…..
- Historische kademuur bij Waterkant ontdekt..
- Presidentiële werkgroep: “Afketsen deal met Chinalco is ver…..
- Suriname gaat veerkracht na natuurrampen versterken..
- Gajadien: Geen bezorgde voorwaarden bij goedkeuring Afrexim…..
- ‘Haalbaar en betaalbaar’: Overheidsgebouwen mogelijk de luc…..
- PVP gaat in beroep tegen afwijzing deelname verkiezingen..