PARAMARIBO — De Jeugdraad Suriname schijnt maar niet in rustig vaarwater te kunnen komen. Nadat een reeks leden uittraden, leek het met de verkiezingen van een nieuwe voorzitter weer in orde te zijn met het jeugdorgaan. Echter, Refaja Lindveld heeft donderdag (vandaag) bekendgemaakt dat ze uit de Jeugdraad Suriname stapt. Ze was voorzitter van de commissie Onderwijs en Gezondheid.
Ze noemt de reden van haar uittreden niet, maar geeft de garantie dat ze zich zal blijven inzetten voor de jeugd. In andere organisaties zal ze “jongeren nog beter ondersteunen en hun stem versterken”. “Ik blijf mij onverminderd inzetten voor de jeugd van Suriname en zal mijn stem blijven gebruiken om op te komen voor hun belangen en toekomst”, belooft ze.
“Mijn tijd binnen de raad heeft mij veel waardevolle inzichten en ervaringen opgeleverd”Refaja Lindveld
Lindveld noemt het een eer om deel te hebben uitgemaakt van de Jeugdraad Suriname en bij te hebben gedragen aan initiatieven die de ontwikkeling van jongeren bevorderen. “Mijn tijd binnen de raad heeft mij veel waardevolle inzichten en ervaringen opgeleverd en ik ben dankbaar voor de samenwerking met alle jeugdraadsleden, partners en betrokken organisaties.”
Zes eerder opgestapt
Lindveld werd op 1 juni 2023 als kandidaat in Paramaribo gekozen. Ze vergaarde 758 stemmen, het zesde hoogste aantal onder de 29 leden. Volgende op de lijst is Nisha Maikoe (457 stemmen). Eerder traden al zes leden uit de Jeugdraad Suriname: Bhiemkaran Ghirrao (Nickerie), Isha Jawahir (Commewijne), Rajeev Goerdin (Paramaribo), Xemilya Asanredjo en Danilo Wong-A-Loi (Nickerie) en Pepe Soesando (Marowijne).
Goerdin en Asanredjo waren op 8 september 2023 gekozen als voorzitter en plaatsvervangend ondervoorzitter van de Jeugdraad Suriname. Op 1 maart dit jaar werden respectievelijk Shemar Rier en Jeremiah Pinas met elk tien stemmen gekozen in die functies. Gracelynn Amautan is sinds de verkiezing van 8 september 2023 de ondervoorzitter. De termijn van de Jeugdraad Suriname verloopt op 1 juni 2026.
- Kadensi van de VHP-lijst; blijft partij steunen..
- Training ‘Professioneel Vertrouwenspersoon’ van start in he…..
- Géén verkiezingsstunt..
- Kadensi trekt zich terug als adspirant DNA-kandidaat..
- Man tracht drugs cellenhuis binnen te smokkelen..
- VHP beslist uiterlijk zondag over kandidaatstelling Kadensi..
- 3 dc’s ontheven; Coronie krijgt nieuwe dc..
- CELOS stimuleert Agroforestry als alternatief voor kostgron…..
- Samora doet oproep aan volwassenen met nieuwe single ‘Child…..
- OM eist verwerping verweer advocaat Lobo in vuurwapenvergun…..
- NOP ook afgewezen door kortgedingrechter..
- BREAKING — Nationale Ontwikkelingsplatform ook afgewezen vo…..
- CELOS stimuleert Agroforestry als alternatief voor kostgron…..
- ‘Bouw-, woon- en huishoudbeurs 2025 wordt zakelijke en gest…..
- Titelverdediger Giasi maakt winnende start in nationaal sch…..
- Hoe gezond zijn uw nieren?..
- Officiële opening Nationaal Milieuveiligheid Seminar..
- Voorganger C.L. geeft toe: ‘Mijn handeling was moreel-ethis…..
- Meer controle op vreemdelingen in Suriname..
- Secretaris-generaal van OAS Albert Ramdin bespreekt gezondh…..
- Overleg CHS en onderminister Hassankhan inzake verkiezingen..