PARAMARIBO — De Jeugdraad Suriname schijnt maar niet in rustig vaarwater te kunnen komen. Nadat een reeks leden uittraden, leek het met de verkiezingen van een nieuwe voorzitter weer in orde te zijn met het jeugdorgaan. Echter, Refaja Lindveld heeft donderdag (vandaag) bekendgemaakt dat ze uit de Jeugdraad Suriname stapt. Ze was voorzitter van de commissie Onderwijs en Gezondheid.
Ze noemt de reden van haar uittreden niet, maar geeft de garantie dat ze zich zal blijven inzetten voor de jeugd. In andere organisaties zal ze “jongeren nog beter ondersteunen en hun stem versterken”. “Ik blijf mij onverminderd inzetten voor de jeugd van Suriname en zal mijn stem blijven gebruiken om op te komen voor hun belangen en toekomst”, belooft ze.
“Mijn tijd binnen de raad heeft mij veel waardevolle inzichten en ervaringen opgeleverd”Refaja Lindveld
Lindveld noemt het een eer om deel te hebben uitgemaakt van de Jeugdraad Suriname en bij te hebben gedragen aan initiatieven die de ontwikkeling van jongeren bevorderen. “Mijn tijd binnen de raad heeft mij veel waardevolle inzichten en ervaringen opgeleverd en ik ben dankbaar voor de samenwerking met alle jeugdraadsleden, partners en betrokken organisaties.”
Zes eerder opgestapt
Lindveld werd op 1 juni 2023 als kandidaat in Paramaribo gekozen. Ze vergaarde 758 stemmen, het zesde hoogste aantal onder de 29 leden. Volgende op de lijst is Nisha Maikoe (457 stemmen). Eerder traden al zes leden uit de Jeugdraad Suriname: Bhiemkaran Ghirrao (Nickerie), Isha Jawahir (Commewijne), Rajeev Goerdin (Paramaribo), Xemilya Asanredjo en Danilo Wong-A-Loi (Nickerie) en Pepe Soesando (Marowijne).
Goerdin en Asanredjo waren op 8 september 2023 gekozen als voorzitter en plaatsvervangend ondervoorzitter van de Jeugdraad Suriname. Op 1 maart dit jaar werden respectievelijk Shemar Rier en Jeremiah Pinas met elk tien stemmen gekozen in die functies. Gracelynn Amautan is sinds de verkiezing van 8 september 2023 de ondervoorzitter. De termijn van de Jeugdraad Suriname verloopt op 1 juni 2026.
- Op stafniveau: 9e en laatste IMF-evaluatie goedgekeurd..
- Suriname ‘s eerste Vredespaal draagt boodschap in vier tale…..
- Gezag en bewoners Coeroeni Ressort brengen bezoek aan DNA..
- Werknemers SBB leggen werk neer wegens cao-geschil..
- Bisschop Choennie reflecteert in vastenbrief op polarisatie..
- Twee verdachten voor poging woning inbraak aangehouden..
- Bhikharie: “Administratief Beroepsinstituut haalt boevenstr…..
- Van huis weggestuurd naar huis..
- SWM hield empowermentsessie voor vrouwen op Internationale …..
- Diorama benadrukt ‘rauwheid’ plantageleven..
- Hoe angst de politiek stuurt – en waarom wij dat moeten doo…..
- Peer support en ervaringsdeskundigheid cruciaal bij herstel…..
- Reyme: “Weg met verdeel-en-heers-politiek”..
- DTV: Journalistieke zorgvuldigheid in acht genomen..
- Rotary clubs benadrukken belang vrede met Peace Pole..
- Eerste Peace Pole van Rotary Clubs in Suriname onthuld..
- SPA en DRS niet gefocust op plek kandidatenlijst..
- GEVAAR VAN POLITIEK GEWELD..
- ORANJEWOUD..
- Buien en bewolking wisselen elkaar af..
- Politieverklaring over moord en zelfmoord te Houttuin..