PARAMARIBO — Het zogenoemde bilaterale drugsoverleg tussen Suriname en Nederland is woensdag (vandaag) afgerond. In een persbericht meldt het Openbaar Ministerie dat partijen tergblikken op constructief overleg, waarbij het belang van voortdurende samenwerking in de strijd tegen de drugshandel werd benadrukt. Tijdens de tweedaagse meeting is besloten om de samenwerking op het gebied van drugsbestrijding verder te versterken. Deze omvat onder meer trainingen en de inzet van gespecialiseerde hulpmiddelen.
Op de slotdag kreeg de Nederlandse delegatie onder leiding van Maaike van Tuyll, programmadirecteur/directeur-Generaal Ondermijning van het ministerie van Justitie en Veiligheid, woensdag rondleidingen bij Havenbeheer, de douanerecherche en de Johan Adolf Pengel-luchthaven. In de Nederlandse delegatie zaten vertegenwoordigers van het ministerie van Justitie en Veiligheid, het OM, de Koninklijke Marechaussee, de douane en de politie- en douaneattaché van Nederland in Suriname.
De Surinaamse delegatie werd op beide dagen voorgezeten door Claudia Bruining van het OM. Ze werd bijgestaan door vertegenwoordigers van het Korps Politie Suriname, Luchthavenbeheer, de douane, de douanerecherche, Havenbeheer en het Justitieel Interventieteam.
- Acht vrouwen slachtoffer van mensenhandel..
- Wetgeving e-bike moet snel aangenomen worden..
- Cubaans koppel gearresteerd voor mensenhandel en mensensmok…..
- Bromfietser overlijdt bij aanrijding met personenauto..
- Lijk manspersoon aangetroffen in bushuisje te Zanderij..
- Nieuwe Braziliaanse ambassadeur overhandigt geloofsbrieven …..
- Regering neemt besluiten over brandende vraagstukken..
- Korpschef: ‘Uitspraken over agenten betrokken bij groepsver…..
- Nieuwe Braziliaanse ambassadeur presenteert geloofsbrieven …..
- Tien nieuwe boorputten voor de kust van Suriname in 2025-20…..
- Vijftien PO’s registreren zich bij CHS..
- Paneldiscussie over het doorbreken van machtsdynamieken voo…..
- Inflatie in 12 maanden tijd 9,8%..
- Carla Orsine Boldewijn..
- Johny Trimo Sontosoemarto..
- Economische Zaken handelt klachten samenleving af..
- Advocaat Raoul Lobo vraagt OM niet-ontvankelijk te verklare…..
- Wong A Kiem Hetty Helouise..
- Hetty Helouise Wong A Kiem..
- Rinia Polak..
- TotalEnergies ontvangt FPSO-romp voor Granmorgu-project..