Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft een driedaagse training “Basisvaardigheden Ondernemerschap” gehouden in Paramaribo. Deze training is uitgevoerd in samenwerking met World University Service of Canada (WUSC Caribbean Suriname Ltd) en maakt deel uit van het project “The Sustainable Agriculture in the Caribbean” (SAC). De driedaagse training duurt van donderdag 3 juli tot en met zaterdag 5 juli 2025 en wordt verzorgd in het gebouw van Landbouw Coöperatie te Kwattaweg no. 602.
Het SAC-project richt zich op het bevorderen van klimaatbestendige landbouw en het versterken van de economische positie van vrouwen en jongeren (15–35 jaar) in het Caribisch gebied. Het programma loopt van april tot en met december 2025 en heeft als doel de capaciteitsversterking binnen de landbouwmarktsystemen van Suriname.
Karishma Mathoera, Directeur Ondernemerschap (DO) van het ministerie van EZ, benadrukt het belang van investeren in capaciteitsversterking binnen de landbouwsector en het ondernemerschap. Volgens Mathoera vormt landbouw immers de ruggengraat van vele plattelandsgemeenschappen. Door jongeren en vrouwen actief te betrekken bij de modulaire ondernemerschapstraining, wordt zelfredzaamheid bevorderd, evenals betere markttoegang en klimaatbestendige innovaties.
De DO-directeur heeft aangegeven dat er onderwerpen zoals kostprijsberekening, het Business Model Canvas en eenvoudige financiële administratie belicht worden tijdens deze training. Hiermee worden participanten voorbereid om niet alleen economisch actief te zijn, maar ook leiderschap te tonen. Mathoera onderstreept het belang van een goed uitgewerkt businessmodel en -plan, met het oog op financieringsmogelijkheden via de overheid.
Tot slot sprak zij haar waardering uit voor het vertrouwen in deze samenwerking en riep zij de participanten op de training volledig te volgen, zodat zij duurzaam kunnen groeien en exporteren.
- Ook De Schakel/Flora valt ten prooi aan Koi Carper 2..
- Franklin Iwan Robles..
- Snoeien mahoniebomen: Kruising Heeren-/Klipstenenstraat afg…..
- Proces van bewilliging gestart bij gekozen kandidaten..
- Loting laatste WK-kwalificatieronde: Suriname in groep A me…..
- Werelddag tegen Kinderarbeid ook van belang voor Suriname..
- Deviezenregeling en afhandeling buiten geding..
- Wisselkoersen blijven stijgen..
- Britse man is enige passagier die vliegtuigcrash in India o…..
- RBTW houdt verdachte en heler aan, ter zake reeks gepleegde…..
- Plein vindt president en totale regering onfatsoenlijk in k…..
- Edgar ‘Bugru’ Burgos: ‘Sly is een groot voorbeeld voor mij …..
- Trump-regering beëindigt legale status van ruim half miljoe…..
- VS waarschuwt burgers in Midden-Oosten en Noord-Afrika..
- Video –..