In het kader van het Nationaal Actieplan van de Caribbean Firearms Roadmap (CFRM) is op dinsdag 26 augustus 2025 in het laboratorium van de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS), een training in de restauratie van serienummers op vuurwapens van start gegaan. De training duurt tot en met donderdag 28 augustus en draagt bij aan de uitvoering van doelstelling 4 van het plan: het systematisch verminderen van het risico op diefstal of vervreemding van vuurwapens en munitie uit overheids- en niet-overheidsarsenalen.
Acht functionarissen van de afdeling Forensische Opsporing (FO) van het Korps Politie Suriname nemen deel aan de training. Zij worden getraind in het toepassen van diverse methoden en chemicaliën om verwijderde serienummers op vuurwapens te herstellen. Deze technieken kunnen ook worden gebruikt voor het terughalen van serienummers op voertuigen en andere objecten.
De officiële opening werd bijgewoond door de heer Jason Francis, Policy Advisor UNLIREC en Programmamanager Caribbean Firearms Roadmap; mevrouw Kathryn Edwards, afgevaardigde van de Amerikaanse Ambassade; hoofdinspecteur van politie, mevrouw Haidy Summerville, Hoofd Zware Criminaliteit Korps Politie Suriname; de heer Ruben Arancibia Casanova, trainer van het programma; mevrouw Carmen van Dijk, Nationale Focal Point Caribbean Firearms Roadmap en OD Veiligheidsbeleid bij het DNV; en als toehoorder de heer Max Huisden, hoogleraar Milieuwetenschappen AdeKUS.
De training wordt volledig gefinancierd door de Amerikaanse overheid. Daarnaast vond vandaag vanuit Suriname een internationale webinar plaats met de titel: “Firearms Marking with Laser Engraving: Technical Insights and Recommendations”.
Training serienummerrestauratie van vuurwapens van start Korps Politie Suriname.
- Levenslange celstraf voor ‘seriële predator’ wegens kinderm….
- Britse landmacht wijst rekruten af wegens slechte tanden.
- Venezuela stuurt troepen naar Colombiaanse grens terwijl VS….
- Brazilië weigert Israëlische ambassadeur: diplomatieke cris….
- Schorsing Gonesh niet van de baan..
- Minister Pokie ondersteunt schooltassenproject Stichting 1 …..
- Suriname en WWF bundelen krachten tegen illegale visserij..
- Trump wil beëindiging licenties voor ABC en NBC.
- RvC SLM heft schorsing directeur Gonesh op.
- OWRO vervangt kentekenplaten dienstvoertuigen voor meer tra….
- Minister Pokie doneert 320 schooltassen aan stichting 1 voo….
- Twee hunners aangehouden door RBTP..
- RBTP arresteert twee verdachten; derde voortvluchtige meldt….
- Schorsing van SLM-directeur Gonesh opgeheven..
- Politie schiet rover neer tijdens vluchtpoging..
- RAVAKSUR Plus zit donderdag met president Simons..
- Update: Verkeerscontrole op Kennedyweg in Para; vier rijbew….
- Politie RBTO houdt drugsmokkelaar aan.
- Familiedrama in Georgetown: vrouw komt om, zoon raakt zwaar…..
- Trinidad kiest kant Guyana in grensconflict met Venezuela..
- Politie start pilotproject met ‘body cams’ bij veiligheidsh…..