Op maandag 10 februari is een vijfdaagse training gestart in het opstellen van structuur- en masterplannen. De training wordt verzorgd door Sybren van den Busken van de Gemeente Amsterdam, Nederland, en richt zich op het versterken van de capaciteiten van professionals op het gebied van ruimtelijke ordening en planning. Het ministerie van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM) heeft als taak om zorg te dragen voor een goede ruimtelijke ordening en de condities te scheppen voor natuurbehoud en ecologische balans. Een goed ingerichte leefomgeving draagt bij aan het woon-, werk- en recreatiegenot van de samenleving. Door het ontbreken van structuur- en bestemmingsplannen is de ruimtelijke ontwikkeling in Suriname niet altijd planmatig verlopen.
Om hier verandering in te brengen, heeft het ministerie randvoorwaarden gecreëerd en structuurvisies ontwikkeld voor alle districten. Op basis hiervan kunnen nu structuur- en bestemmingsplannen worden opgesteld. Sinds het aantreden van de huidige regering in 2020, werken Suriname en de Gemeente Amsterdam samen op het gebied van ruimtelijke ordening, waarbij technische ondersteuning wordt geboden. In 2023 werd al een training verzorgd in het opstellen van een structuurvisie. Dit jaar ligt de focus op het maken van structuur- en masterplannen.
De training vindt plaats van 10 tot en met 14 februari en wordt bijgewoond door vertegenwoordigers van het Directoraat Ruimtelijke Ordening en het Directoraat Milieu van het ministerie van ROM, het ministerie van Openbare Werken (Afdeling Planologie en Directoraat Civiel Technische Werken) en de Stichting Planbureau Suriname. Het ministerie van ROM is de Gemeente Amsterdam erkentelijk voor deze training, die bijdraagt aan de capaciteitsversterking binnen de betrokken ministeries en instituten.
The post Training ruimtelijke ordening en planning voor ROM, OW en Planbureau ..
- President neemt deel aan 48ste Caricom Staatshoofden Vergad…..
- Hernhutterstraat overbelast: verkeer- en gezondheidsrisico’…..
- Bhikharie geschokt door aanwezigheid King bij ABOP-manifest…..
- Minister Mathoera: ‘Mijn doel is Suriname te dienen’..
- Amafo terug naar ABOP, sluit zich aan bij strijd tegen armo…..
- VLS stopt onderhandelingen met OPSTU..
- Tropenbos Suriname focust dit jaar verder op versterking va…..
- Justitiële delegatie Curaçao volgt inkijkstage bij Juspol..
- VK biedt Oekraïne vredestroepen aan, Europese vastberadenhe…..
- Jongen loopt hoofdwond op na speelse ruzie met broer..
- Drie verdachte van diefstal gascilinders aangehouden..
- Bromfietser die in verboden rijrichting rijdt gewond na aan…..
- Rechtszaak cocaïnesmokkel in SLM-Toestel voortgezet..
- Zestiger omgekomen bij brand..
- TotalEnergies start nieuwe exploratieboring bij Blok 64 in …..
- Onzekerheid over import Braziliaans vee..
- Surinaamse U-17 voetbalselectie ontbreekt op CONCACAF-toern…..
- Eerste Kinderoncologie Unit officieel geopend in AZP..
- Kind (5) veroorzaakt woningbrand door te spelen met aanstek…..
- Het herstelprogramma van Suriname in perspectief..
- IMF aan Suriname: nu op dieet en hou discipline aan..