PARAMARIBO — Met de driedaagse training ‘Basisvaardigheden ondernemerschap’ in Paramaribo wordt volgens Karishma Mathoera, directeur Ondernemerschap op het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), zelfredzaamheid bevorderd en betere markttoegang en klimaatbestendige innovaties gestimuleerd.
De training, die zaterdag (vandaag) eindigde, werd uitgevoerd in samenwerking met World University Service of Canada en maakt deel uit van het project ‘The Sustainable Agriculture in the Caribbean’ (SAC). Het project richt zich op het bevorderen van klimaatbestendige landbouw en het versterken van de economische positie van vrouwen en jongeren tussen vijftien en 35 jaar in het Caribisch Gebied.
“Participanten worden voorbereid om niet alleen economisch actief te zijn, maar ook leiderschap te tonen”
Het programma (april-december 2025) moet resulteren in capaciteitsversterking binnen de landbouwmarktsystemen van Suriname. Volgens Mathoera vormt landbouw de ruggengraat van vele plattelandsgemeenschappen.
Tijdens de training worden onderwerpen als kostprijsberekening, het Business Model Canvas en eenvoudige financiële administratie belicht. Hiermee worden participanten voorbereid om niet alleen economisch actief te zijn, maar ook leiderschap te tonen. Mathoera onderstreept het belang van een goed uitgewerkt businessmodel en -plan, met het oog op financieringsmogelijkheden via de overheid.
Karishma Mathoera, directeur Ondernemerschap. [: EZ]
- Bordo aangekomen in Frankrijk na uitlevering door Brazilië..
- Eerste DNA-vergadering zondag om 13:00 uur..
- Dodelijk verkeersongeval met Pickup aan Flamingoweg in Nick…..
- Twee verdachten op heterdaad betrapt bij diefstal van gasci…..
- Geen tijd voor frivoliteit..
- Beoogd DNA-voorzitter Adhin: “Ik houd van stevige debatten,…..
- Hoe durven ze te denken dat wij de kwestie missives nu al v…..
- Surinames Blok 66-deal: Kans op rijkdom of recept voor afha…..
- BREAKING NEWS: ‘Bordo’ uitgeleverd aan Frankrijk na arresta…..
- Bordo uitgeleverd aan Frankrijk..
- Synergy 360 lanceert digitaal inkoopplatform voor Suriname …..
- Franse media melden uitlevering van Joel ‘Bordo’ Martinus a…..
- Misi Keti Koti-verkiezing viert vijftiende editie..
- Ambassadeur van Indonesië overhandigt geloofsbrieven aan pr…..
- Ambassade van Suriname in Guyana faciliteert ‘Diplomaat voo…..
- Rahemal: 18 jaar wateroverlast door structureel falen..
- Kapitein Walden in ere hersteld: ‘De traditie wordt levend …..
- Jonge Guyanese vervult ceremoniële ambassadeursrol voor Sur…..
- Indonesische ambassadeur overhandigt geloofsbrieven aan San…..
- Miljoenenfonds bij KPS biedt financiële zekerheid voor poli…..
- 20 BAVP’ers getraind in handhaving Tabakswet..