PARAMARIBO — Met de driedaagse training ‘Basisvaardigheden ondernemerschap’ in Paramaribo wordt volgens Karishma Mathoera, directeur Ondernemerschap op het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), zelfredzaamheid bevorderd en betere markttoegang en klimaatbestendige innovaties gestimuleerd.
De training, die zaterdag (vandaag) eindigde, werd uitgevoerd in samenwerking met World University Service of Canada en maakt deel uit van het project ‘The Sustainable Agriculture in the Caribbean’ (SAC). Het project richt zich op het bevorderen van klimaatbestendige landbouw en het versterken van de economische positie van vrouwen en jongeren tussen vijftien en 35 jaar in het Caribisch Gebied.
“Participanten worden voorbereid om niet alleen economisch actief te zijn, maar ook leiderschap te tonen”
Het programma (april-december 2025) moet resulteren in capaciteitsversterking binnen de landbouwmarktsystemen van Suriname. Volgens Mathoera vormt landbouw de ruggengraat van vele plattelandsgemeenschappen.
Tijdens de training worden onderwerpen als kostprijsberekening, het Business Model Canvas en eenvoudige financiële administratie belicht. Hiermee worden participanten voorbereid om niet alleen economisch actief te zijn, maar ook leiderschap te tonen. Mathoera onderstreept het belang van een goed uitgewerkt businessmodel en -plan, met het oog op financieringsmogelijkheden via de overheid.
Karishma Mathoera, directeur Ondernemerschap. [: EZ]
- Beide verdachten in zaak rond omstreden Kippie-project vrij…..
- Vrouwelijke ondernemers boeken snelle groei in Suriname ond…..
- Koorndijk: ‘Twee mogelijke locaties voor brugverbindingen o…..
- Lim A Po: ‘Ik ben niet bang voor veel, maar wel voor bran…..
- Koolstofkredieten: Suriname wacht, Guyana incasseert..
- Somohardjo wil namen nieuwe PL ministers nog niet prijsgeve…..
- President Santokhi: “Suriname zit sinds gisteren zonder vic…..
- Suriname eerste Amazoneland dat door WHO als malariavrij is…..
- Verkiezing president en vicepresident op zondag 6 juli om 1…..
- Zunder: Reparatieproces in Engeland bereikt historisch hoog…..
- Santokhi: ‘op dit moment hebben wij geen vicepresident’..
- Brunswijk: ‘Ik blijf vicepresident totdat er een andere is …..
- Protestbrief VHP-fractie aan voorzitter Nationale Assemblee..
- Ketikoti-viering in Amsterdam..
- BEKENDMAKING..
- Kandidaatstelling voor verkiezing president en vicepresiden…..
- VHP dient protest in tegen onregelmatigheden bij verkiezing…..
- Rusland en Asabina rekenen op het gegeven woord van coaliti…..
- VHP-fractie dient protest in tegen tonen stembriefje..
- Levenloos lichaam aangetroffen langs de weg..
- Lijk aangespoeld langs de kust van de Suriname rivier; nabe…..