Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft in samenwerking met World University Service of Canada (WUSC Caribbean Suriname Ltd), wederom de driedaagse training “Basisvaardigheden Ondernemerschap” georganiseerd. Deze training maakt deel uit van het project “The Sustainable Agriculture in the Caribbean” (SAC), dat gericht is op het bevorderen van klimaatbestendige landbouw en het versterken van de economische positie van vrouwen en jongeren (15–35 jaar) in het Caribisch gebied.
Het programma zal van april tot en met december 2025 landelijk uitgerold worden, met als doel de capaciteitsversterking binnen de landbouwmarktsystemen van Suriname. De driedaagse training duurt van maandag 19 mei tot en met woensdag 21 mei 2025 en wordt verzorgd in het vrouwen centrum te Pikin Saron.
Kapitein van Pikin Saron, Clarisa Moera Awelie, heeft haar dank uitgesproken voor de geboden mogelijkheid, waardoor bewoners van haar gemeenschap deze training kunnen volgen. Zij benadrukte het belang van dit moment voor de verdere ontwikkeling van Pikin Saron en gaf aan dat er veel potentie is, maar dat een gebrek aan kennis vaak een belemmering vormt om daadwerkelijk te starten. Tot slot heeft zij alle betrokken actoren bedankt voor hun inzet en de participanten aangemoedigd om de training volledig te volgen.
Directeur Ondernemerschap (DO) van het ministerie EZ, Karishma Mathoera, heeft aangegeven dat het project gericht is op het versterken van gemeenschappen met beperkte opleidingsmogelijkheden, met name in landbouwgebieden. Tijdens de driedaagse training krijgen participanten praktische kennis aangereikt over kostprijsberekening, het opstellen van het Business Model Canvas en eenvoudige financiële administratie.
De DO-directeur onderstreepte het belang van inzicht in eigen kosten voor duurzame bedrijfsvoering en winstgevendheid. Daarnaast benadrukte zij dat een goed onderbouwd businessplan essentieel is voor toegang tot financiering en overheidssteun. Volgens Mathoera zal deze training in het bijzonder vrouwen in Pikin Saron ondersteunen in hun ontwikkeling tot professioneel ondernemer. Tot slot sprak zij haar waardering uit voor de inzet van de deelnemers en moedigde hen aan zich verder te ontwikkelen.
- Santokhi heeft geen moeite met ambities van partijgenoten..
- Zorgcrisis bij Esther Stichting houdt aan..
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar..
- Annand Jagesar waarschuwt voor risico’s bij olie-exploitati…..
- Tyrone Spong verliest bij rentree..
- De Paradox van het Denken en de Macht (4)..
- Brunswijk baseert groei ABOP op aantal mensen dat zijn kabi…..
- Veertig participeren in cursus Sportadministratie..
- Stemmen bij volmacht alleen onder strikte voorwaarden mogel…..
- Kwijtschelding schulden van burgers aan SWM in Vredenburg..
- Man mishandeld en beroofd door gewapende verdachten in Comm…..
- Strikte regels voor stemmen bij volmacht..
- Suriname zet in op export biologisch geteelde ananas: ‘We z…..
- Verdachte milieuverontreiniging Stuwmeergebied voorlopig op…..
- Oud-president Wijdenbosch wordt zaterdag begraven..
- Kort geding over CHof-uitspraak auteursrechten ingetrokken..
- Bewoner en kleinkinderen ontsnappen aan woningbrand..
- Kelvin Koniki wordt morgen toegelaten tot De Nationale Asse…..
- Personeel PCS weer aan het werk na uitbetaling achterstalli…..
- 3 G: ‘Groei-Geld-Geef; Failliete politiek in ontwikkelingsd…..
- Chas Mijnals dient klacht in tegen Alice Amafo bij PG..