PARAMARIBO – Het Franse energieconcern TotalEnergies heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van een belang van 25 procent in Blok 53 voor de kust van Suriname. Dit belang werd eerder gehouden door Moeve, voorheen bekend als CEPSA. Met deze stap sluit TotalEnergies zich aan bij APA Corporation (45%, tevens operator) en Petronas (30%) als partner in de exploratielicentie.
Blok 53 grenst direct aan Blok 58, waar TotalEnergies (met 40% belang als operator) samen met partners in oktober 2024 het groene licht gaf voor de ontwikkeling van het veelbelovende GranMorgu-project. Binnen Blok 53 bevindt zich onder meer de Baja-1 olie- en gasvondst, die vlak bij de grens met Blok 58 is gedaan.
Volgens Javier Rielo, Senior Vice President Americas, Exploration & Production bij TotalEnergies, vormt de overname een strategische uitbreiding: “Deze acquisitie versterkt onze inzet voor het GranMorgu-project, dat gericht is op lage kosten en lage uitstoot. Dankzij deze stap kunnen we bijkomende hulpbronnen rendabel ontwikkelen door gebruik te maken van de bestaande infrastructuur van GranMorgu. Zo verlengen we niet alleen het productieplateau, maar verstevigen we ook onze positie in de Surinaamse offshore.”
Met de uitbreiding van haar belangen in de regio bevestigt TotalEnergies opnieuw haar vertrouwen in de potentie van Suriname als opkomende olie- en gasproducent in het Caribisch gebied.
- BESCHOUWING — De (on)zin van al die vrije dagen..
- BEP-kandidaat-minister Landveld: overheid moet efficiënter …..
- Regering en gezondheidsbonden bereiken akkoord over loonree…..
- Inflatie laag, maar prijsdruk blijft voelbaar in specifieke…..
- Yelyco-captain Balkaran na vierde volleybaltitel op rij: ‘I…..
- Suriname tekent statuut OIC Labour Centre in Istanbul..
- Verbod vervreemding Surinaams grondgebied..
- Multidisciplinaire Werkgroep presenteert tussentijdsverslag…..
- Technische storing operatieafdeling Diakonessenhuis..
- Korpsleiding: bevorderingsbeschikking Amoksi was politiek b…..
- Speelbal ligt bij president om Parmesar te beëdigen tot oud…..
- Geen operaties en bevallingen mogelijk in Diakonessenhuis..
- Winkels Paramaribo en Wanica betrapt op verkoop vervallen p…..
- Brunswijk tekent alsnog regeerakkoord: Geen extra posities …..
- RADELOOS EN OF REDDELOOS..
- Saipem zal voor Gran Morgu-project lokale lassers opleiden..
- Reactie op uitspraken NDP voorzitter Jennifer Simons..
- Drive-by shooting aan de Kwartetstraat: man in buik geraakt..
- Surinames bijdrage aan mondiale klimaatbeleid belicht op ex…..
- VHP: Simons houdt communicatielijnen gesloten..
- VHP uit zorgen over opstelling NDP: Simons weigert om met V…..