TotalEnergies heeft aangekondigd, dat de Stena DrillMAX binnenkort naar Blok 64 voor de Surinaamse kust zal vertrekken om de Macaw-1-prospect te boren. De boringen staan gepland voor het tweede kwartaal van dit jaar en vormen een nieuwe stap in de verkenning van de offshore energiebronnen in Suriname.
Het boorschip, een dynamisch gepositioneerde (DP3) eenheid van de zesde generatie, is momenteel op Curaçao voor onderhoud. Het is uitgerust met dubbele boortorens en kan opereren in waterdieptes tot 3.000 meter.
Blok 64 beslaat een gebied van 6.262 km² en ligt 250 km uit de kust. Tijdens de biedronde van 2022-2023 werd het blok gegund aan TotalEnergies, dat een belang van 40 procent heeft. QatarEnergy en Petronas bezitten elk 30 procent. De drie bedrijven tekenden in 2023 een productiedelingsovereenkomst met Staatsolie.
De boorcampagne bij Macaw-1 staat los van de GranMorgu-ontwikkeling ter waarde van 10,5 miljard dollar. TotalEnergies benadrukt, dat het boorteam zich momenteel voorbereidt op een inspectiebezoek aan het platform om te verzekeren dat de veiligheids- en operationele normen worden nageleefd. Met deze operatie verstevigt Suriname zijn positie in de snelgroeiende offshore energiemarkt.
The post TotalEnergies start nieuwe exploratieboring bij Blok 64 in Suriname ..
- Steeds meer gevallen van kanker in Suriname..
- Wat is de bedoeling van Ahilia Welles?..
- Nieuw hoofdkwartier van politie dient als symbool voor hers…..
- Tien doden, meerdere gewonden bij schietpartij in Zweden..
- Waar is het OM? Oostburg heeft vorig jaar drie keer Bouters…..
- Voedselpakketten uit India ‘gewoon een business’..
- Geen aansluiting DA ’91 bij A20-DOE-PRO..
- Volksgezondheid onderzoekt tekort medische zeep AZP..
- Reactie Luchthavenbeveiliging op meldingen van ontvreemde s…..
- 3 dorpen Boven-Suriname voorzien van veilig drinkwater..
- BREAKING NEWS — Suriname geschorst door EITI, kans op afsch…..
- Adhin roept op tot eenheid binnen de NDP: “We hebben geen t…..
- DNA-voorzitter trekt aan de bel: wettelijke terinzage leggi…..
- Boebsingh Daniel Ramrattansing..
- Volksgezondheid op Wereld Kanker Dag: ‘We hebben elkaar nod…..
- India bewijst humaniteit..
- Medewerkers AdeKUS in actie om achterstallige betaling..
- I-Care polikliniek voor preventieve oogzorg en specialistis…..
- Medewerkers bestuursressorten Marowijne-Zuidwest en Boven-T…..
- Multidisciplinaire werkgroepen presenteren aanbevelingen in…..
- Somohardjo beschuldigt minister Landvreugd van machtsmisbru…..