TotalEnergies heeft aangekondigd, dat de Stena DrillMAX binnenkort naar Blok 64 voor de Surinaamse kust zal vertrekken om de Macaw-1-prospect te boren. De boringen staan gepland voor het tweede kwartaal van dit jaar en vormen een nieuwe stap in de verkenning van de offshore energiebronnen in Suriname.
Het boorschip, een dynamisch gepositioneerde (DP3) eenheid van de zesde generatie, is momenteel op Curaçao voor onderhoud. Het is uitgerust met dubbele boortorens en kan opereren in waterdieptes tot 3.000 meter.
Blok 64 beslaat een gebied van 6.262 km² en ligt 250 km uit de kust. Tijdens de biedronde van 2022-2023 werd het blok gegund aan TotalEnergies, dat een belang van 40 procent heeft. QatarEnergy en Petronas bezitten elk 30 procent. De drie bedrijven tekenden in 2023 een productiedelingsovereenkomst met Staatsolie.
De boorcampagne bij Macaw-1 staat los van de GranMorgu-ontwikkeling ter waarde van 10,5 miljard dollar. TotalEnergies benadrukt, dat het boorteam zich momenteel voorbereidt op een inspectiebezoek aan het platform om te verzekeren dat de veiligheids- en operationele normen worden nageleefd. Met deze operatie verstevigt Suriname zijn positie in de snelgroeiende offshore energiemarkt.
The post TotalEnergies start nieuwe exploratieboring bij Blok 64 in Suriname ..
- Vooruitgang in de toegankelijkheid tot hoger onderwijs blij…..
- President in Barbados aangekomen voor Caricom-top..
- ROS-minister belooft snelle afhandeling bevordering ambtena…..
- Dwayne Weltevreden eerste Bachelor of Music in drums-jazz-p…..
- NDP eist in brief aan Caricom stopzetten agressie Guyana..
- 43-jarige voetganger overleden na te zijn aangereden door b…..
- Vrouwelijke voetganger overlijdt na aanrijding..
- Bliksemstart Transvaal in SML..
- ‘Brunswijk bracht goudbaren hoogstpersoonlijk bij Wortel…..
- Brand in de Palmentuin..
- Trump zegt dat Zelensky snel moet handelen voor vrede..
- OBS dient petitie in bij Brunswijk vanwege betalingsachters…..
- VN-secretaris-generaal Guterres spreekt Caricom-staatshoofd…..
- 43-jarige vrouwelijke voetganger aangereden door bromfietse…..
- UNICEF pleit voor vroegtijdig leren voor kinderen in Surina…..
- Drie politieke partijen registreren zich op eerste dag bij …..
- VHP, PL en OPTSU registeren zich vol goede moed bij CHS..
- VHP-ondervoorzitter: “Wij zijn de eerste, alle anderen kome…..
- Suriname en Benelux ondertekenen overeenkomsten inzake migr…..
- Mijlpaal voor Suriname: AZP opent kinder oncologie unit..
- Santokhi vertrokken voor 48ste Caricom Staatshoofden Vergad…..