TotalEnergies start midden mei met het boren van de exploratieput Macaw-1 in Blok 64, die ligt in Surinaams zeegebied. Deze boring markeert het begin van een ambitieus offshore exploratieprogramma voor 2025, waarin in totaal vijf exploratieputten zullen worden aangeboord. Volgens betrokken partijen kan succes van deze boringen op termijn leiden tot nieuwe olie- en gasontwikkelingen in het Suriname-Guyana bekken.
De Macaw-1-put is de eerste van de vijf geplande putten en vormt het zwaartepunt van het werkprogramma in Blok 64. Opvallend is dat drie van de vijf exploratieputten, waaronder Macaw-1, buiten het zogeheten ‘golden lane’-gebied liggen—een geologisch gunstige zone waar eerdere ontdekkingen zijn gedaan. Exploratie buiten deze zone, betekent een uitbreiding van de potentiële olie- en gasprovincie.
TotalEnergies kreeg eind april goedkeuring van de Nationale Milieu Autoriteit (NMA) voor de boring van Macaw-1. De put zal worden aangeboord door de Stena DrillMAX, een boorschip van Stena Drilling, dat eerder voor ExxonMobil in Guyana actief was. Het schip is onlangs onderhouden en getest in Curaçao, en vertrekt op 15 mei richting Suriname. De start van de boorwerkzaamheden staat gepland voor 19 mei en zal ongeveer tachtig dagen duren.
De volledige operationele ondersteuning, zoals bevoorrading en personeelsvervoer, zal vanuit een Surinaamse havenfaciliteit plaatsvinden.
Volgens TotalEnergies onderstreept dit de toenemende betrokkenheid van lokale bedrijven bij offshore projecten en draagt het bij aan de verdere ontwikkeling van local content in de sector.
Naast Macaw-1 staan dit jaar nog vier exploratieboringen gepland. In Blok 52, waar Petronas operator is, worden Caiman-1 en Kiskadee-1 geboord, beide binnen de ‘golden lane’. Chevron voert in Blok 5 de boring van Korikori-1 uit, terwijl Shell in Blok 65 Araku Deep-1 voor zijn rekening neemt. Ook deze laatste twee putten liggen buiten de eerder aangetoonde geologisch gunstige zone.
Blok 64 bevindt zich circa 280 kilometer uit de Surinaamse kust, in waterdieptes van 1000 tot 3000 meter. TotalEnergies heeft een belang van 40 procent in het blok en is operator. Petronas en QatarEnergy bezitten ieder 30 procent.
Met vijf geplande exploratieputten is 2025 een recordjaar voor offshore boringen in Suriname. De uitkomsten van dit programma kunnen bepalend zijn voor de toekomstige groei van de olie- en gasindustrie van het land.
The post TotalEnergies start half mei met boren Macaw-1, eerste van vijf exploratieputten in 2025 ..
- Buitenlandse belangen..
- Banaan helpt tegen hoge bloeddruk..
- President opent meldpunt (grond)problemen te Lelydorp..
- Noodzaak profielschets DNA-kandidaten..
- BOG versterkt met denguebestrijdingsmateriaal van Volksgezo…..
- Brownsweg en Nieuw-Koffiekamp krijgen dagelijks water ondan…..
- Gewapende roof bij supermarkt: dader voortvluchtig..
- Ori: ‘Beroepsonderwijs beter afstemmen op arbeidsmarkt’..
- BOG ontvangt materiaal voor bestrijding dengue..
- Zwager aangehouden voor ontucht met twaalfjarig nichtje..
- Business event benadrukt kansen voor Surinaamse ondernemers..
- Geslaagde afsluiting tien jaar PPG’s COLORFUL COMMUNTIES..
- Arbo Netwerk Suriname zet zich in voor veilige en gezonde w…..
- Gewapende diefstal nabij supermarkt aan Martin Luther Kingw…..
- Zwager aangehouden voor ontucht met 12 jarige nichtje..
- Man ter zake mishandeling en vernieling aangehouden..
- Yellow Birds-coach Rigters: ‘Wedstrijd tegen Geldar was moe…..
- “Gunstige economische ontwikkeling op basis van olie- en ga…..
- 60e AVD biedt kleurrijk en creatief spektakel..
- Vrouwen sinds 2005 onder vertegenwoordigd in DNA..
- Bestrijdingsmateriaal tegen dengue voor BOG..