De renovatie van het houten beddenhuis van ‘s Lands Hospitaal is op woensdag 23 juli officieel begonnen. Lange tijd is het project vertraagd door financiële beperkingen, maar het krijgt nu een flinke impuls dankzij het Gran Morgu Healthcare Project, een initiatief van TotalEnergies EP Suriname B.V. en APA Corporation.
Tijdens een feestelijke ceremonie aan de Tourtonnelaan, werd het startschot gegeven voor de grondige vernieuwing van het tweelaagse gebouw waar de verpleegafdelingen zijn gevestigd. Ook het Moeder- en Kindcentrum, met prenatale en postnatale poliklinieken, wordt volledig gemoderniseerd. Daarnaast worden trappenhuizen vervangen en een nieuwe lift geïnstalleerd, wat de toegankelijkheid en veiligheid aanzienlijk verbetert.
Voor deze renovaties is een totaalbudget van ruim 2,3 miljoen USD beschikbaar gesteld: USD 1.730.720 voor het beddenhuis en USD 607.762,91 voor het Moeder- en Kindcentrum. Het project wordt uitgevoerd onder toezicht van de Healthcare Project Manager van TotalEnergies en APA, ondersteund door een stuurgroep.
Het Gran Morgu Healthcare Project is onderdeel van een breder samenwerkingsverband met het Ministerie van Volksgezondheid, gericht op het verbeteren van de maternale en kindzorg in ’s Lands Hospitaal en het Academisch Ziekenhuis Paramaribo. Suriname kampt nog steeds met relatief hoge moeder- en kindersterftecijfers. Het project wil deze problematiek aanpakken door de toegang tot kwalitatieve zorg te verbeteren en een veilige, moderne zorgomgeving te creëren.
Het initiatief draagt ook bij aan meerdere Duurzame Ontwikkelingsdoelen (SDGs) van de Verenigde Naties, waaronder SDG 3 (Goede gezondheid en welzijn), SDG 9 (Industrie, innovatie en infrastructuur) en SDG 17 (Partnerschappen om doelen te bereiken). Tijdens de onthulling sprak CEO Mathoera Dayasankar van ’s Lands Hospitaal over de impact van het project: “Samen bouwen we meer dan alleen in-frastructuur – we bouwen aan vertrouwen, toegang en hoop voor duizenden families die hier hun zorg ontvangen.” Het Gran Morgu Healthcare Project illustreert hoe publiek-private samenwerking kan leiden tot duurzame verbeteringen met directe positieve effecten voor moeders, kinderen en de Surinaamse samenleving als geheel.
The post TotalEnergies en APA geven USD 2.3 miljoen voor renovatie ’s Lands Hospitaal ..
- Trofeejagers doden jonge leeuw Blondie in Zimbabwe: “Ze lok…..
- India handhaaft Russische olie-import ondanks dreigementen …..
- Open dag FHR: ‘De echte uitdaging begint nu pas’..
- Simone Badal pleit voor Caribisch kankeronderzoek..
- Jess Glynne boos op het Witte Huis om misbruik van lied..
- Dua Lipa krijgt Kosovaarse nationaliteit van president..
- Pamela Anderson en Liam Neeson zorgen voor speculatie..
- Priyanka Chopra mogelijk terug in Bollywood met ‘Love &…..
- IDB wijst op contractbreuk Suriname bij uitvoering vonnis V…..
- Dagblad Suriname, maandag 4 augustus 2025..
- Essed: helft ministersteam lijkt geschikt..
- Populistische liefdadigheid bij gebrek aan armoedebeleid..
- Cultuur, regen en ritme kleuren festivalweekend in Nickerie..
- Geef slachtoffers een stem in de rechtszaal..
- Driedaags Festival De Guianas gehouden in Nickerie..
- Militairen en leden KPS sluiten meertalige taaltraining suc…..
- Vooruitgang in samenwerking tussen Caribisch gebied en Afri…..
- GERHARDINA PAULINA WOLFF (100) Paramaribo 28-7-2025..
- ‘NPS fractiefonds lost niets op’..
- Geld en cocaïne gestolen bij politie..
- Grassalco wil export uitbreiden binnen de Caribische regio..