De Craft Market in Paramaribo, die bedoeld was een bruisend toeristisch hart te verwezenlijken waar handgemaakte kunst en cultuur centraal zouden staan, oogt thans als een vergeten plek. In plaats van kleurrijke kraampjes en enthousiaste bezoekers, tref je een terrein vol onkruid, leegstand en een doordringende geur. De vraag rijst hierbij gelijk: is dit het visitekaartje dat we toeristen willen geven?
De markthal – tijdelijk ondergebracht op deze locatie – lijkt stil te staan in een staat van verval. Maar tijdelijk mag geen excuus zijn voor vuil en verwaarlozing. Toerisme betreft een belangrijke bron van inkomsten voor een land. Waarom wordt er dan niet geïnvesteerd in het opwaarderen van dit terrein? Waarom laten we een plek die de potentie heeft om cultuur en creativiteit te verheffen, verworden tot een plek die je liever vermijdt?
Bezoekers die hier terecht komen, krijgen geen warm welkom, maar eerder het gevoel, dat ze zijn beland in een achterbuurt. En dat terwijl Suriname zo veel te bieden heeft. Mooie ambachten, warme mensen, rijke historie – maar daar is op deze locatie, weinig van te merken.
Het is tijd dat beleidsmakers en verantwoordelijken hun ogen openen. Een opgeruimde, schone en aantrekkelijke marktplaats is geen luxe, het is een basisvoorwaarde als je toeristen serieus wilt ontvangen. Laat dit geen jungle zijn waar de toeristische droom verdwaalt, maar een plek waar Surinaamse creativiteit kan floreren.
The post TOERISTISCHE TREKPLEISTER OF TROOSTELOZE TROEP? ..
- Zwager aangehouden voor ontucht met 12 jarige nichtje..
- Man ter zake mishandeling en vernieling aangehouden..
- Yellow Birds-coach Rigters: ‘Wedstrijd tegen Geldar was moe…..
- “Gunstige economische ontwikkeling op basis van olie- en ga…..
- 60e AVD biedt kleurrijk en creatief spektakel..
- Vrouwen sinds 2005 onder vertegenwoordigd in DNA..
- Bestrijdingsmateriaal tegen dengue voor BOG..
- CMU Day moet bekendheid geven aan maritieme opleidingen..
- Zestigste Avondvierdaagse eerbetoon aan Purcy Olivieira en …..
- Gajadien: “Banken zijn de grootste maffia’s”..
- WERKLUSTIGEN EN WERKSCHUWEN..
- Bewolkt maar droog..
- BOG ontvangt denguebestrijdingsmateriaal van Volksgezondhei…..
- Debie: “Volgens mij lijdt Tsang aan geheugenverlies”..
- Reactie op Gajadien: Twee maten, één waarheid..
- Condoleanceregister geopend in kathedraal na overlijden Pau…..
- Uitspraak in zaak Belgische mierensmokkelaars uitgesteld..
- Paus Franciscus overgebracht naar Sint-Pietersbasiliek vóór…..
- Awara aangehouden voor drugs- en munitiebezit..
- Justitie aast op ‘grote boys’; 16 verdachten in tweede fase…..
- Column: Alle neuzen dezelfde kant op..