Bron: USA Today, Christopher Elliott
Steeds meer reizigers mijden deze zomer bekende vakantiebestemmingen zoals Frankrijk, Spanje, Italië en Thailand. Uit een onderzoek van Global Rescue blijkt dat 73% van de vakantiegangers zich zorgen maakt over overtoerisme, en dat meer dan de helft bewust drukbezochte plekken vermijdt.
Volgens Dan Richards, CEO van Global Rescue, tast overtoerisme bestemmingen aan door infrastructuur te overbelasten en hulpdiensten uit te putten. “Het laat ze slecht voorbereid achter op crises, of dat nu natuurrampen zijn of criminaliteit.”
Voorbeelden van zwaar getroffen bestemmingen zijn Thailand, waar eilanden als Phuket en Krabi kampen met massatoerisme, en Europa’s hoofdsteden zoals Amsterdam, Barcelona en Venetië. Extreme hittegolven en woningnood versterken daar de problemen. Ook Griekse eilanden als Mykonos en Corfu kreunen onder de drukte.
Reisadviseurs raden aan om alternatieven te zoeken, zoals het Griekse Thessaloniki in plaats van de eilanden, of Stockholm in plaats van Berlijn. Verder winnen landen als IJsland, Canada en Zwitserland aan populariteit vanwege hun relatieve rust.
De conclusie van experts: wie deze zomer wil reizen, doet er goed aan de gebaande paden te vermijden. Minder bekende bestemmingen bieden niet alleen rust en veiligheid, maar ook een authentiekere ervaring.
- Suriname in crisis: armoede is geen keuze, maar een gevolg …..
- Verkeersveiligheidsinstituut slaat alarm over ernstige verk…..
- Video -Brandweer redt inwoners tijdens overstromingen in Zu….
- Video -Modderstroom treft Himalayadorp: minstens vier doden….
- Video -Maleisische koning brengt historisch staatsbezoek aa….
- Dirk Currie beëdigd als minister van Onderwijs, Wetenschap …..
- Panka : ‘Wij voelen ons vereerd’..
- Justitie roept hulp samenleving in bij opsporing voortvluch….
- Directeur DNV ontheven vanwege strategische positie..
- Tsang wil duidelijkheid rond gunning Van ‘t Hogerhuysstraa…..
- ‘Het ligt niet per se aan de leerlingen maar aan het onderw…..
- Surinaamse ambassade brengt Caricom en Centraal-Amerika sam…..
- Man bijt slang terug na beten – Slang overleden, man in her….
- Monorath: ‘Zolang er geen wetgeving is, geen e-bikes op de …..
- CASAS application call – Assistant Executive Secretary..
- CASAS Application call – Legal Advisor..
- CASAS application call – Manager Policy Standards and Devel…..
- CASAS appliction call – Manager Flight Safety Division..
- CASAS application call – Quality Assurance Manager..
- Breaking: Touw Ngie Tjouw ontheven – Ralim nieuwe directeur…..
- Dienstverlening AUSV hervat op nieuwe locatie.