Bron: USA Today, Christopher Elliott
Steeds meer reizigers mijden deze zomer bekende vakantiebestemmingen zoals Frankrijk, Spanje, Italië en Thailand. Uit een onderzoek van Global Rescue blijkt dat 73% van de vakantiegangers zich zorgen maakt over overtoerisme, en dat meer dan de helft bewust drukbezochte plekken vermijdt.
Volgens Dan Richards, CEO van Global Rescue, tast overtoerisme bestemmingen aan door infrastructuur te overbelasten en hulpdiensten uit te putten. “Het laat ze slecht voorbereid achter op crises, of dat nu natuurrampen zijn of criminaliteit.”
Voorbeelden van zwaar getroffen bestemmingen zijn Thailand, waar eilanden als Phuket en Krabi kampen met massatoerisme, en Europa’s hoofdsteden zoals Amsterdam, Barcelona en Venetië. Extreme hittegolven en woningnood versterken daar de problemen. Ook Griekse eilanden als Mykonos en Corfu kreunen onder de drukte.
Reisadviseurs raden aan om alternatieven te zoeken, zoals het Griekse Thessaloniki in plaats van de eilanden, of Stockholm in plaats van Berlijn. Verder winnen landen als IJsland, Canada en Zwitserland aan populariteit vanwege hun relatieve rust.
De conclusie van experts: wie deze zomer wil reizen, doet er goed aan de gebaande paden te vermijden. Minder bekende bestemmingen bieden niet alleen rust en veiligheid, maar ook een authentiekere ervaring.
- Jeugdambassadeur Richard Pinas: ‘Nationaal Caricom Platform…..
- Ontvluchte arrestanten Ardjopawiro en Cabenda weer achter s…..
- Stiefvader en collega aangehouden voor ontucht minderjarig …..
- Update: Vier arrestanten ontvlucht uit cellenhuis Santodorp….
- VOLK BLIJFT OM RAVAGE VRAGEN..
- Suriname sleept U15-Concacaf titel ongeslagen in de wacht..
- ARMOEDE IS GEEN VRIJBRIEF VOOR DIEFSTAL..
- Yaadgaar Orchestra op tournee door Nederland..
- NAAMLOOS EN GEZICHTLOOS..
- Bronto Somohardjo: “Suriname heeft ons nodig en wij hebben …..
- QUICK FIX, LAPWERK MET MILJARDEN..
- Schande..
- President en VP benadrukken eenheid bij viering 135 jaar Ja…..
- MINDER AMBTENAREN, HOUDEN ZO..
- Distributie schooltassen stichting Vrienden van Suriname ge…..
- President Simons ontdekt Kabinetten van de President in Nic…..
- SCHRIKBAREND LAGE EXAMENRESULTATEN..
- FinaBank houdt Financial Inclusion-sessies om financiële ge…..
- Baasaron roept op tot gezamenlijke inzet voor regionale ont…..
- Dalin Bakatia eerste LBO-leerling ooit geslaagd voor VH-exa…..
- LUCHTVAART LUCHTKASTELEN..