Bron: USA Today, Christopher Elliott
Steeds meer reizigers mijden deze zomer bekende vakantiebestemmingen zoals Frankrijk, Spanje, Italië en Thailand. Uit een onderzoek van Global Rescue blijkt dat 73% van de vakantiegangers zich zorgen maakt over overtoerisme, en dat meer dan de helft bewust drukbezochte plekken vermijdt.
Volgens Dan Richards, CEO van Global Rescue, tast overtoerisme bestemmingen aan door infrastructuur te overbelasten en hulpdiensten uit te putten. “Het laat ze slecht voorbereid achter op crises, of dat nu natuurrampen zijn of criminaliteit.”
Voorbeelden van zwaar getroffen bestemmingen zijn Thailand, waar eilanden als Phuket en Krabi kampen met massatoerisme, en Europa’s hoofdsteden zoals Amsterdam, Barcelona en Venetië. Extreme hittegolven en woningnood versterken daar de problemen. Ook Griekse eilanden als Mykonos en Corfu kreunen onder de drukte.
Reisadviseurs raden aan om alternatieven te zoeken, zoals het Griekse Thessaloniki in plaats van de eilanden, of Stockholm in plaats van Berlijn. Verder winnen landen als IJsland, Canada en Zwitserland aan populariteit vanwege hun relatieve rust.
De conclusie van experts: wie deze zomer wil reizen, doet er goed aan de gebaande paden te vermijden. Minder bekende bestemmingen bieden niet alleen rust en veiligheid, maar ook een authentiekere ervaring.
- GAJADIEN NEEMT HET HEFT IN HANDEN..
- Hof van Justitie eert ex-ministers en onderminister..
- Rentree lonkt voor Becker bij Natio op weg naar WK-kwalific…..
- Korpschef hoort geen politieke loyalist te zijn..
- Pokie: ‘Er zal worden opgetreden, bij gemaakte fouten’..
- U-15 Concacaf voetbalkampioenen feestelijk onthaald..
- President Simons spreekt met Nederlandse premier over verdi…..
- Sector natuur en traditionele geneeswijzen snakt naar noodz…..
- Registratie en verlenging vuurwapenvergunningen voortaan di…..
- Satish Chandai gestart als directeur Algemene Zaken bij Kab…..
- Satish Chandai nieuwe directeur Algemene Zaken kabinet pres…..
- OM eist 18 jaar cel voor doodslag en verbergen lichaam..
- Sampie krijgt medisch-georiënteerde parlementariërs tegen z…..
- Hevige kritiek over bestuurlijke verschuivingen en ontheffi…..
- Bond SBB in actie: ‘Er wordt niet naar ons geluisterd’..
- Iwan Glenn Sandel..
- VS jaagt op Haïtiaanse bendeleider ‘Barbecue’: 5 miljoen do…..
- Voorlopige hechtenis Kromosoeto verlengd na uitstel SPSB-za…..
- Bond SBB legt werk neer uit onvrede..
- Hoge loonkosten en rentelasten drukken op begroting 2025..
- IJdele hoop..