PARAMARIBO — Rachel Pinas, adviseur toerisme op het kabinet van de president, zei dat de sessie die president Jennifer Geerlings-Simons woensdag had met actoren uit de Surinaamse toerismesector als doel had om de visie van het staatshoofd te delen. “Toerisme draagt nu ongeveer 6,8 procent bij aan het bruto binnenlands product (BBP). Het streven is om dit binnen drie jaar naar 10 procent te brengen”, verklaarde Pinas tegenover de Communicatiedienst Suriname.
Volgens haar wil het staatshoofd dat Suriname een aantrekkelijk, veilig en schoon land wordt voor toeristen. “We moeten verbeteringen op korte termijn zien en tegelijk werken aan grotere structurele veranderingen. Het doel is binnen drie jaar weer een half miljoen bezoekers te krijgen”, zei Pinas.
“Toerisme draagt nu ongeveer 6,8 procent bij aan het bruto binnenlands product (BBP). Het streven is om dit binnen drie jaar naar 10 procent te brengen”Toerisme adviseur Rachel Pinas
Tijdens de sessie bespraken de actoren uit de private en publieke sector, opleidingsinstituten en brancheorganisaties hun plannen en uitdagingen. Ook werd gebrainstormd over hoe gezamenlijk te werken aan de ontwikkeling van het toerisme in Suriname. Het ministerie van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT), de Suriname Tourism Authority (STA) en het Planbureau gaven presentaties over de stand van zaken en toekomstige plannen.
De brede vertegenwoordiging woensdag, onder meer de Suriname Hospitality and Tourism Association, de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven, de Associatie van Surinaamse Fabrikanten, opleidingsinstituten en toerisme-experts, laat volgens Pinas zien dat er draagvlak is. “Iedereen is bereid bij te dragen. Met betere samenwerking en communicatie kan dit doel worden bereikt.”
(lees verder onder de )
Businessplan
Toerismedirecteur Rabin Boeddha zei tegen de CDS dat er al veel voorbereidend werk is verricht. “De wetten zijn er, het plan voor de STA is er en het businessplan ligt klaar. Er moeten nog enkele uitvoeringsbesluiten worden goedgekeurd. De president wil dat er binnen korte tijd verandering te zien is”, aldus Boeddha.
Hij benadrukte dat de coronapandemie tijdelijk een terugval heeft veroorzaakt, maar dat inmiddels nieuwe bedrijven zijn opgestart. “We willen dat alles goed samenwerkt. Daarom komt er een unit die dagelijks de voortgang volgt totdat de toerismeautoriteit volledig operationeel is”, zegt de functionaris. Binnen enkele maanden moeten er al resultaten te zien zijn.
- Parmessar: ‘De regering zal in financieel zwaar weer rake…..
- Rabidin brengt lied uit in verband met 135 jaar Javaanse im…..
- Vicepresident Rusland: regering werkt niet mee aan wurgcont…..
- Man overleden na uit de hand gelopen familieruzie.
- Sollicitatieoproep CBvS – medewerker Bibliotheek..
- Suriname betuigt medeleven na dodelijk helikopterongeluk in…..
- Verkeersveiligheidsmaand van start: ‘Geen haast is een leve…..
- Misiekaba: ‘Overheid heeft een achterstandsbetaling van SRD…..
- Bryan Isaacs voorlopig ter beschikking van JusPol-minister..
- Eerste lichting gecertificeerde mediators klaar voor inzet …..
- ICS/IMS-training afgerond: meer dan 80 professionals gecert…..
- Frisse wind of dekmantel?..
- Politieschandalen versnelden vertrek korpschef Isaacs..
- Opleiding exercitie-instructeurs hervat na zestien jaar..
- Schooldirecteuren moeten nieuwe slagingsnormen hanteren voo…..
- Voorbereidingen begrotingen 2025 en 2026 in gang..
- VERKEERSCHAOS EN DE “SLIMMERIKKEN”..
- Na zestien jaar weer exercitie instructeursopleiding voor p…..
- Joan Mac-Intosh zet zich in voor autisme-bewustwording in S…..
- Suriname in regionale top vier met laagste benzineprijzen..
- Dochter en schoonzoon aangehouden na dodelijke familieruzie..