PARAMARIBO — Rachel Pinas, adviseur toerisme op het kabinet van de president, zei dat de sessie die president Jennifer Geerlings-Simons woensdag had met actoren uit de Surinaamse toerismesector als doel had om de visie van het staatshoofd te delen. “Toerisme draagt nu ongeveer 6,8 procent bij aan het bruto binnenlands product (BBP). Het streven is om dit binnen drie jaar naar 10 procent te brengen”, verklaarde Pinas tegenover de Communicatiedienst Suriname.
Volgens haar wil het staatshoofd dat Suriname een aantrekkelijk, veilig en schoon land wordt voor toeristen. “We moeten verbeteringen op korte termijn zien en tegelijk werken aan grotere structurele veranderingen. Het doel is binnen drie jaar weer een half miljoen bezoekers te krijgen”, zei Pinas.
“Toerisme draagt nu ongeveer 6,8 procent bij aan het bruto binnenlands product (BBP). Het streven is om dit binnen drie jaar naar 10 procent te brengen”Toerisme adviseur Rachel Pinas
Tijdens de sessie bespraken de actoren uit de private en publieke sector, opleidingsinstituten en brancheorganisaties hun plannen en uitdagingen. Ook werd gebrainstormd over hoe gezamenlijk te werken aan de ontwikkeling van het toerisme in Suriname. Het ministerie van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT), de Suriname Tourism Authority (STA) en het Planbureau gaven presentaties over de stand van zaken en toekomstige plannen.
De brede vertegenwoordiging woensdag, onder meer de Suriname Hospitality and Tourism Association, de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven, de Associatie van Surinaamse Fabrikanten, opleidingsinstituten en toerisme-experts, laat volgens Pinas zien dat er draagvlak is. “Iedereen is bereid bij te dragen. Met betere samenwerking en communicatie kan dit doel worden bereikt.”
(lees verder onder de )
Businessplan
Toerismedirecteur Rabin Boeddha zei tegen de CDS dat er al veel voorbereidend werk is verricht. “De wetten zijn er, het plan voor de STA is er en het businessplan ligt klaar. Er moeten nog enkele uitvoeringsbesluiten worden goedgekeurd. De president wil dat er binnen korte tijd verandering te zien is”, aldus Boeddha.
Hij benadrukte dat de coronapandemie tijdelijk een terugval heeft veroorzaakt, maar dat inmiddels nieuwe bedrijven zijn opgestart. “We willen dat alles goed samenwerkt. Daarom komt er een unit die dagelijks de voortgang volgt totdat de toerismeautoriteit volledig operationeel is”, zegt de functionaris. Binnen enkele maanden moeten er al resultaten te zien zijn.
- Toerisme in Suriname: de droom die weigert wakker te worden..
- Minister Currie: “Verandering begint met een goede inventar…..
- AUTOKERKHOVEN TE ALBINA..
- Minister Misiekaba: Volledig functioneren Streekziekenhuis …..
- De Advent van nieuwe diplomaten..
- Subsidies voor projecten slavernijverleden kunnen worden aa…..
- Botsing tussen twee zware machines bij Newmont zorgt voor o…..
- In het Duitse Bautzen protesteert extreemrechts tegen Pride…..
- Vivian Santusha Sahebdin Hardeveld (48) Amsterdam 8-8-2025..
- Koi Carper deelt eerste tik uit bij start mannen hoofdklass…..
- Byon Evan Benschop..
- Analyse van het IDB-ultimatum aan Suriname: Rechter versus …..
- President belooft officiële erkenning inheemsen en stop con…..
- Laatste horde Natio WK 2026..
- VIDS en OSIP moedigen Cabendadorp aan om rechten en erfgoed…..
- 25-jarige brengt man twee steekverwondingen toe..
- 16-jarige belandt met auto in goot aan Monplaisirweg..
- Jeugdambassadeur Richard Pinas: ‘Nationaal Caricom Platform…..
- Ontvluchte arrestanten Ardjopawiro en Cabenda weer achter s…..
- Stiefvader en collega aangehouden voor ontucht minderjarig …..
- Update: Vier arrestanten ontvlucht uit cellenhuis Santodorp….