Procureur-generaal (pg) Garcia Paragsingh maakt zich zorgen over de stijging van het aantal civiele vorderingen tegen de staat Suriname en de oplopende dwangsommen bij niet-uitgevoerde vonnissen. Uit recente cijfers blijkt dat het aantal vorderingen toenam van 350 in 2023 naar 386 in 2024, terwijl er in 2025 tot nu toe al 97 zaken zijn bijgekomen.
Ook de opgelegde dwangsommen laten een zorgwekkende stijging zien. In 2023 bedroegen deze 957.208 euro, SRD 9,5 miljoen en US$ 3820. In 2024 liepen deze bedragen op naar 1,6 miljoen euro, ruim SRD 239 miljoen en meer dan US$ 7,4 miljoen. Voor 2025 is tot nu toe 200.000 euro, ruim SRD 193 miljoen en US$ 5,1 miljoen aan dwangsommen vastgesteld.
Deze ontwikkelingen waren gisteren onderwerp van gesprek tijdens een werkoverleg tussen de pg en de focal points van Bureau Landsadvocaten. Ook Ashwien Rathipal, hoofd van de afdeling Civiele Vorderingen van het parket van de procureur-generaal, A. Kanhai, directeur bedrijfsvoering, en een medewerker van de afdeling Civiele Vorderingen namen namens het Openbaar Ministerie deel aan de bijeenkomst.
Tijdens het overleg werden de jaarcijfers gepresenteerd en bespraken de deelnemers de obstakels die zij tegenkomen bij het vertegenwoordigen van de staat in rechte. Paragsingh benadrukte het belang van een tijdige uitvoering van vonnissen en een nauwe samenwerking tussen de focal points. Daarnaast werden oplossingen gezocht voor de knelpunten die tijdens de bespreking naar voren kwamen.
De pg onderstreepte de noodzaak om maatregelen te nemen om verdere stijgingen te voorkomen en de samenwerking tussen de betrokken instanties te versterken.
- Global Money Week moet jeugd dichterbij financiële markt br…..
- SVV en Bazooka spelen U17-jongens volleybalfinale..
- Filipijnse oud-president Duterte uitgeleverd aan Internatio…..
- Annemarie Louise Soe Jien Cheng Chang Sheng (75) Paramaribo…..
- Joy-Ellen Lutz (48) Rotterdam 6-3-2025..
- Opstandige Caribische leiders verwerpen beschuldigingen van…..
- Rotary District Governor maakt opwachting bij president..
- Honderden miljoenen dwangsommen tegen de Staat..
- Column: Tijd voor partnerschappen..
- Vóór zondag neemt VHP besluit over kandidaatstelling Kadens…..
- Documentaire ‘Voor altijd gevlekt’ toont harde realiteit na…..
- Dc Josta Lewis: “Ik heb al een maand geleden om ontheffing …..
- Eerbetoon aan Surinaamse leiders..
- DNA-vergadering opnieuw geannuleerd..
- Advocaat Veira: Gedrag voorganger ‘maatschappelijk afkeuren…..
- Phagwá Milan: Muziek, bara wedstrijd en vegetarisch eten..
- Santokhi roept Indiase bedrijven op om te investeren in Sur…..
- Balloon Boy Hoax: Een Wereldwijde Sensatie..
- Uitslagen Voetbalwedstrijden – 12 maart 2025..
- Pakistan: treinkaping beëindigd, 346 gijzelaars bevrijd..
- Starlink in India: Wat zijn de beloofde internet snelheden?..