Toename in diefstallen van metalen voorwerpen

Het is de politie in de afgelopen periode opgevallen dat er binnen de samenleving personen zijn die zich schuldig maken aan het wegnemen van verschillende soorten metalen voorwerpen die aan anderen of aan de staat toebehoren. Vrij opmerkelijk is dat de metalen voorwerpen waaronder ook de kabels voor de elektrische geleiding vanuit het elektriciteitsnetwerk van de NV Energie Bedrijven Suriname (EBS) naar gebouwen, worden losgekoppeld en weggedragen voor de verkoop aan schrootbedrijven.

Zij die zich hieraan schuldig maken, begaan een strafbare handeling en kunnen ter zake diefstal en heling worden aangehouden en in verzekering worden gesteld. De politie doet een beroep op deze personen om deze handelingen achterwege te laten, aangezien er zonder aanziens des persoon zal worden opgetreden.

Aan de samenleving wordt gevraagd alert te zijn en bij het opmerken van verdachte handelingen alsook bij het ontdekken van een gepleegde strafbare feit, zo spoedig mogelijk melding te maken hiervan bij de dichtstbijzijnde politiebureau of via het Command Center op het gratis alarmnummer 115.

Neemt u het eigen recht niet in handen ter voorkoming dat u een strafbaar feit pleegt tegen deze verdachten en of medeburgers en ook achter slot en grendel belandt, aldus de politie.

..