door Steven Seedo
PARAMARIBO — Na een jaar van stilte is de Surinaamse singer-songwriter Tjatjie terug met nieuwe muziek. Zijn langverwachte comeback single ‘Power’ is een samenwerking met rapper Kwasi. De track, die doorzettingsvermogen en motivatie uitstraalt, is vanaf februari beschikbaar op alle streamingplatforms.
Tjatjie, geboren als Tjark Bel, trok zich tijdelijk terug om persoonlijke zaken op orde te stellen. Nu is hij klaar om zijn muzikale reis voort te zetten. In een interview met de Ware Tijd laat hij weten dat het nummer spontaan ontstond tijdens een studiosessie met producer LexOnTheTrack. “Hij speelde een paar beats af en toen de beat van ‘Power’ langskwam, voelde ik direct een connectie. Het eerste wat in me opkwam was het refrein. Zoals mijn fans weten, maak ik muziek vanuit gevoel”, houdt hij de krant voor.
“Toen de beat van ‘Power’ langskwam, voelde ik direct een connectie”
Tjatjie, die na een periode in Griekenland nu in Nederland verblijft, zegt zich weer volledig te focussen op zijn muzikale carrière. Hij is vastberaden is om zijn geluid wereldwijd te laten horen. 2025 belooft een productief jaar te worden met veel nieuwe muziek, vertelt hij.
Met zijn terugkeer en de release van ‘Power’ maakt Tjatjie duidelijk dat hij sterker dan ooit is. Zijn passie en doorzettingsvermogen blijven de drijvende krachten achter zijn succes. ‘Power’ markeert niet alleen een nieuwe muzikale fase voor hem, maar ook een hernieuwde toewijding aan de kunstvorm die hem drijft.
Samenwerkingen
Tjatjie begon zijn muzikale carrière in 2009 als onderdeel van het duo Mighty Youth, samen met Finke Francis. Hij was ook lid van The Suri All StarZz en scoorde verschillende hits, waaronder ‘Bomiki’, ‘Kon Go’ en ‘Kan Kan Man’. In 2012 besloot hij solo te gaan, een keuze die zijn veelzijdigheid en artistieke groei alleen versterkte.
Door de jaren heen heeft Tjatjie samengewerkt met een scala aan artiesten en producers, wat zijn talent en aanpassingsvermogen onderstreepte. Namen als Gio, Enver, Donavey, Cyriel, Tranga Rugie, Kwasi, Dylisa, Nino the Legend, Chevaughn (Qyor), Furagain, Dreyh, Jannie, Otjeman en Psycho prijken op zijn lijst van muzikale partners. Hij combineert invloeden uit diverse stijlen en culturen, wat hem een unieke positie in de muziekscene geeft.
- Column: Lijstduwer, als constitutioneel rechterlijke dwalin…..
- 11 ministeries en overheidsdiensten overschrijden salarisse…..
- De molenstenen om Santokhi’s nek (4): Oppositie stoomt zich…..
- Guyana erkent Tigri niet als grondgebied van Suriname..
- SWM ontzenuwt valse berichten: ‘Drinkwater volkomen veili…..
- Afreximbank wil handelsbetrekkingen tussen Suriname en Afri…..
- STVS ontstemd over niet uitbetalen overuren en subsidie..
- US$ 20 miljoen van Saudi Fund for Development voor verbeter…..
- Brunswijk: “ABOP heeft geen presidentskandidaat” ..
- Personeel Meteorologische Dienst Suriname trekt aan de bel..
- Goud neemt adempauze na angst voor handelsoorlog..
- Peggy Bouterse en cocaïne handelaar Piet W. mogelijk getuig…..
- Gaslevering met enkele dagen vertraagd..
- De verwaarlozing van het André Kamperveen Stadion..
- Kamer van Koophandel Suriname-Guyana ontkent verband met ‘f…..
- Traditioneel gezag afwezig tijdens bijeenkomst over Chinalc…..
- Guyana kwaad om ‘verkeerde’ Surinaamse kaart tijdens IBC 20…..
- Presentatie verkiezingswerkstructuur en -cyclus..
- Gajadien: ‘We gaan alles doen om het land te redden’..
- Twee dagen geen quorum voor DNA-vergadering..
- NAKS OPENING SUNGU KONDRE TENTOONSTELLING OVER DE VERDRONKE…..