Vernon V. is door de rechter veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. De straf werd opgelegd voor het bedreigen van zijn vader en het plegen van vernielingen in het gezinshuis aan de Kaarsbaanstraat. De verdachte blijft voorlopig vastgehouden.
ADVERTENTIE
De zaak kwam aan het licht toen W.K., de vader van Vernon, aangifte deed bij de politie. Volgens W.K. ontstond het conflict op de betreffende dag toen Vernon een heftige woordenwisseling kreeg met zijn broer Elvens, die snel uitmondde in een fysieke worsteling. De situatie escaleerde verder toen een andere broer, Rafael, tussenbeide kwam en ook met Vernon in gevecht raakte.
Tijdens de ruzie zou Vernon dreigementen hebben geuit, zoals “Mi o kap kap yu kir wan dei mi no ab trobi of mim tya kunu”, wat impliceerde dat hij iemand zou willen verwonden. Vervolgens richtte Vernon zijn woede op het meubilair in huis: de deuren van de keukenkast, een keukentafel en een kledingkast werden vernield.
Na zijn arrestatie gaf Vernon toe zijn vader te hebben bedreigd en de vernielingen te hebben gepleegd. Tijdens zijn verhoor verklaarde hij dat de relatie met zijn vader al geruime tijd gespannen was. “Hij kijkt niet naar mij, hij geeft me geen aandacht,” aldus Vernon.
Hij gaf verder aan al drie jaar marihuana te gebruiken, wat volgens buurtbewoners heeft bijgedragen aan zijn veranderde gedrag. Waar hij voorheen als rustig werd omschreven, zou hij nu vaker uitvallen, vooral tegenover zijn vader.
Vernon vroeg tijdens de zitting om zijn invrijheidstelling, maar de rechter wees dit verzoek af. Ondanks zijn bewering dat hij teruggetrokken is en weinig spreekt, en dat hij zijn vader niet zou mishandelen, vond de rechter de bedreigingen en vernielingen ernstig genoeg om een gevangenisstraf op te leggen.
Met het vonnis wil de rechter een duidelijk signaal afgeven dat huiselijk geweld, ook wanneer het door kinderen tegenover ouders wordt gepleegd, niet wordt getolereerd. Mocht Vernon binnen de proeftijd van twee jaar opnieuw in de fout gaan, dan zal hij alsnog de resterende zes maanden van zijn straf moeten uitzitten.
- Noodoplossing bedacht voor wateroverlast Van ‘t Hogerhuysst…..
- Latour in transitie; project Belgische studenten in uitvoer..
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing teg…..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST FOR CONSULTING SERVICESO…..
- Autobestuurder overlijdt na zware botsing met trekker in Ni…..
- Mac Andrew: ‘Arbeidsveiligheid nu ook fundamenteel ar…..
- Rechter straft illegale mijnwerker: boete van SRD 10.000 en…..
- MET VUUR SPELEN..
- Beveiliging commissariaten opgevoerd na tweede inbraakpogin…..
- Succesvolle Verkiezingsbeurs 2025 afgesloten..
- Kiezer van Suriname: Uw stem telt op 25 mei 2025!..
- Meerdere sporters gedecoreerd rond Internationale dag van S…..
- BVSS-voorzitter bezorgd over achtergelaten vuil na Avondvie…..
- NIET VOLWASSEN GENOEG VOOR PEILINGEN..
- TOERISTISCHE TREKPLEISTER OF TROOSTELOZE TROEP?..
- Santokhi wenst niet onder druk gezet te worden..
- Bewolkt met kans op enkele middagbuien..
- Raïssa van Varsseveld gaat voor verhoging van de producties…..
- Kiezers verdeeld over Trump na eerste 100 dagen tweede term…..
- Anthony Nesty en Surinaamse sporters gehuldigd..
- OKB lanceert vernieuwde website..