Vernon V. is door de rechter veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. De straf werd opgelegd voor het bedreigen van zijn vader en het plegen van vernielingen in het gezinshuis aan de Kaarsbaanstraat. De verdachte blijft voorlopig vastgehouden.
ADVERTENTIE
De zaak kwam aan het licht toen W.K., de vader van Vernon, aangifte deed bij de politie. Volgens W.K. ontstond het conflict op de betreffende dag toen Vernon een heftige woordenwisseling kreeg met zijn broer Elvens, die snel uitmondde in een fysieke worsteling. De situatie escaleerde verder toen een andere broer, Rafael, tussenbeide kwam en ook met Vernon in gevecht raakte.
Tijdens de ruzie zou Vernon dreigementen hebben geuit, zoals “Mi o kap kap yu kir wan dei mi no ab trobi of mim tya kunu”, wat impliceerde dat hij iemand zou willen verwonden. Vervolgens richtte Vernon zijn woede op het meubilair in huis: de deuren van de keukenkast, een keukentafel en een kledingkast werden vernield.
Na zijn arrestatie gaf Vernon toe zijn vader te hebben bedreigd en de vernielingen te hebben gepleegd. Tijdens zijn verhoor verklaarde hij dat de relatie met zijn vader al geruime tijd gespannen was. “Hij kijkt niet naar mij, hij geeft me geen aandacht,” aldus Vernon.
Hij gaf verder aan al drie jaar marihuana te gebruiken, wat volgens buurtbewoners heeft bijgedragen aan zijn veranderde gedrag. Waar hij voorheen als rustig werd omschreven, zou hij nu vaker uitvallen, vooral tegenover zijn vader.
Vernon vroeg tijdens de zitting om zijn invrijheidstelling, maar de rechter wees dit verzoek af. Ondanks zijn bewering dat hij teruggetrokken is en weinig spreekt, en dat hij zijn vader niet zou mishandelen, vond de rechter de bedreigingen en vernielingen ernstig genoeg om een gevangenisstraf op te leggen.
Met het vonnis wil de rechter een duidelijk signaal afgeven dat huiselijk geweld, ook wanneer het door kinderen tegenover ouders wordt gepleegd, niet wordt getolereerd. Mocht Vernon binnen de proeftijd van twee jaar opnieuw in de fout gaan, dan zal hij alsnog de resterende zes maanden van zijn straf moeten uitzitten.
- Samen strijden en verder bouwen aan een rechtvaardig Surina…..
- NDP op Dag van de Arbeid: strijd en hoop voor een betere to…..
- Jachtincident loopt fataal af in Casipora-gebied..
- Verwerking stembiljetten officieel gestart..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 1 mei 1996..
- Dodelijk Jachtincident in Casipora-gebied..
- Medische Zending vraagt volle ondersteuning bij realiseren …..
- Inhoudelijke kijk op de peiling in plaats van daarover te f…..
- Nieuwe voorzitter en bestuursleden benoemd bij FVO..
- ‘Persrechter misleidt de samenleving – Rechtbank heeft VLS …..
- NDP: Strijd arbeidsvoorwaarden urgenter dan ooit..
- Verdachte milieuverontreiniging opgepakt na tip..
- Cambiohouders en slimstemmers bemoeilijkten beleid regering…..
- President benadrukt inzet werkende mens op Dag van de Arbei…..
- Chaos bij uitbetaling sociale uitkering Brokopondo..
- Resocialisatie gedetineerden..
- 45 burgers onderscheiden voor uitzonderlijke maatschappelij…..
- Back-upgenerator aangekomen in Moengo..
- Personeel ARGOS en SURMAC versterken vakkennis via SAO-trai…..
- “Regering met NDP-signatuur treft steeds achterstand in inv…..
- Santokhi laat zich niet chanteren door Somohardjo..