door Steven Seedo
PARAMARIBO — Na een stilte van bijna twee jaar wordt de veelgeprezen theatershow Kaseko in Concert (KIC) weer in Nederland georganiseerd. In de periode 12 juni tot en met 6 juli kunnen muziekliefhebbers opnieuw genieten van deze unieke ode aan Surinaamse muziek en cultuur. Deze zesde editie wordt opnieuw verzorgd door Sheela Soebhag van Twenty 8 Productions.
“Ik verheug me op de komende KIC. We hebben weer een mooi repertoire en het is ook geweldig om samen te zijn.” Dat de show twee jaar niet is gegeven heeft geen specifieke aanleiding, zegt ze. “We wilden gewoon iets meer richting het voorjaar schuiven.” De populariteit van Kaseko in Concert blijft onverminderd groot.
“Het is een feest van herinneringen. Mensen worden muzikaal ‘naar huis’ gebracht. Het is een stuk levende Surinaamse cultuur”
Gevarieerde line up
Soebhag schrijft het succes toe aan het gevoel van herkenning dat de show oproept. “Het is een feest van herinneringen. Mensen worden muzikaal ‘naar huis’ gebracht. Het is een stuk levende Surinaamse cultuur.”
Het muzikale hart van de show wordt gevormd door een zeskoppige blazers en ritmesectie en vocalisten. Totaal gaat het om een zestienkoppige liveband, die vanaf de eerste editie betrokken is. Ook de presentatie is in vertrouwde handen. De show wordt namelijk aan elkaar gepraat door Clifton Braam. “Hij hoort erbij. Hij is deel van het geheel,” zegt Soebhag.
Wat deze editie bijzonder maakt, is de komst van nieuw zangtalent. Zo doen zanger Orlando Ceder van Black Harmony en de veelzijdige Stephanie Nunes voor het eerst mee. Voor Nunes is dit het eerste optreden in een volledige kasekoshow. “Als allrounder zing je van alles, maar dit is echt een toevoeging aan mijn cv,” vertelt ze enthousiast.
Daarnaast is Romario Panka van kasekoformatie ‘OpMaat’ van de partij. Ook Renato ‘Nato’ Grootfaam geen onbekende in de allround muziekwereld en een vaste waarde van KIC zal er weer bij zijn. Hij werkte onder andere samen met La Fiesta, Caribbean Combo, Torarica, Glenn Weisz Band, Master Blaster en Tropical Machine. Bovendien speelde hij een hoofdrol in de muziektheaterproductie ‘A poku tori’, een muzikaal eerbetoon aan kasekolegende Lieve Hugo. Hij is leadzanger van de formatie 2-Remember.
Generaties verbinden
Met deze mix van ervaring en de daarmee gepaard gaande vernieuwing wil de productie opnieuw de essentie van kaseko laten voelen: ritme, emotie en gemeenschapsgevoel. Het programma omvat zowel klassiekers als verrassende nieuwe bewerkingen, waarmee het genre op eigentijdse wijze onder de aandacht blijft.
In 2018 maakte Kaseko in Concert ook haar debuut in Suriname met twee uitverkochte shows in Theater Thalia, maar op dit moment zijn er geen concrete plannen om opnieuw hier op te treden. “Het liefst was ik er gisteren al met kaseko, maar het is erg duur. Maar wat in het vat zit, verzuurt niet,” zegt ze hoopvol.
Kaseko is één van de meest belangrijke en meest oorspronkelijke muziekstijlen van Suriname. Het genre ligt aan de basis van veel populaire nummers en bands, zoals Cojunto Latinos, Cosmo Stars, Fun Masters, The Caribbean Combo, Orchestra Washboard en Kaseko Masters. Kaseko in Concert biedt een podium aan deze rijke muzikale erfenis en weet generaties te verbinden, zowel in Nederland als daarbuiten.
- Onderzoek verdwenen stembiljetten bij afdeling Fraude belan…..
- Bedlegerige vrouw komt om bij ‘mysterieuze’ brand..
- Overvallers mishandelen bejaarde vrouw en stelen kluis met …..
- VHP-Nederland: Laat het landsbelang boven partijbelang staa…..
- Politie zoekt eigenaren geparkeerde trucks Willem Campagnes…..
- Guyana’s olieproductie stijgt met succesvolle install…..
- Simons voldoet niet aan een voorwaarde om president te word…..
- Opruiming verkiezingsmateriaal gestart: dc vraagt hulp Open…..
- Rusland: ‘Ik heb mijn woord gegeven aan de NDP’..
- Showpromotor Goercharan wil Kool & The Gang naar Surina…..
- VLS: Onze kracht ligt in eenheid, niet in afkomst..
- CHS werkt aan verwerking van processen-verbaal, officiële z…..
- Henry Does: ‘NPS-voorzitter Rusland mist loyaliteit aan his…..
- Instituten leren omgaan met moderne technologie om bomen in…..
- Goudzoeker komt om bij noodlottig ongeval tijdens storm in …..
- Breaking: 225 DNA-stembiljetten op stembureau 333 vermist; …..
- Santokhi: ‘Gunstig als monumentale overheidspanden in hande…..
- Directeur e-Gov: ‘Niet kloppen verkiezingsdashboard beteken…..
- 225 stembiljetten verdwenen van stembureau 333 in Lelydorp..
- Processen-verbaal worden gecontroleerd: uitslag nog niet de…..
- Hindifest: kleurrijke mix van culturen, muziek en saamhorig…..