Langs de beroemde backpackersstraat Khao San Road in Bangkok boden duizenden winkels de afgelopen jaren een overvloed aan cannabisproducten aan, vaak met kleurrijke wietbladeren op de gevels. Maar sinds nieuwe wetten in juni het recreatief gebruik van cannabis opnieuw strafbaar stelden, verkeert de Thaise wietindustrie – goed voor ruim 1 miljard dollar – in onzekerheid.
Volgens de nieuwe regels is voor elke aankoop van cannabis een medisch recept nodig. Hoe deze regels precies zullen werken, is nog onduidelijk. Winkels zouden zich mogelijk moeten registreren als kliniek. Ondernemer Natthakan Punyathanaworakit sloot een van haar drie winkels en vreest dat de meeste zaken moeten sluiten of ondergronds gaan.
De strengere regels kwamen na het vertrek van de Bhumjaithai-partij – voorstander van legalisatie – uit de regeringscoalitie. Premier Srettha Thavisin gaf gezondheidsredenen op: jongeren en kinderen zouden beschermd moeten worden. Ondernemers stellen echter dat de kwestie gepolitiseerd is.
Na de legalisatie drie jaar geleden schoten cannabiswinkels als paddenstoelen uit de grond, wat leidde tot zorgen over illegale smokkel en negatieve publiciteit. Twee Britse vrouwen werden dit jaar nog gearresteerd voor het smokkelen van grote hoeveelheden wiet uit Bangkok.
Kleine ondernemers, zoals Chokwan Chopaka, klagen dat de kosten om aan de nieuwe regels te voldoen te hoog zijn. “Het zijn vaak familiebedrijven waar iedereen meehelpt. Die zullen het zwaar krijgen,” zegt ze.
Ook op Khao San Road merken winkeliers een afname van toeristen. “Toeristen zijn bang geworden,” zegt een verkoper. Boeren vrezen dat ze niet kunnen concurreren met grote bedrijven, nu de markt krimpt en regels strenger worden.
Hoewel hervorming noodzakelijk lijkt, vrezen velen dat het te snel en zonder duidelijke richtlijnen gebeurt, met grote gevolgen voor kleine ondernemers en boeren.
- Dikan: “Het landelijke evenredigheidsstelsel heeft ons geen…..
- Man maakt zich schuldig aan valsheid in muntspeciën en munt…..
- Iran bereidt aanvallen op Amerikaanse doelen voor..
- Cristina Fernández de Kirchner onder huisarrest..
- Wi Tru Sranan faciliteert Sessie ‘Code of Conduct’ met vers…..
- Econoom Girdhari: ‘Stijging wisselkoers mede door onverantw…..
- Gouddelvers Matawai: “Het ziet er somber uit voor ons”..
- Green Heritage Fund Suriname presenteert eerste resultaten …..
- KWEEKVIJVER VAN POLITICI..
- Vandaag iets meer zon, maar ook onweersbuien..
- KPS houdt donderdag persconferentie over criminaliteit..
- ‘Duncan Zwakke eindigde in een gehaktmolen’..
- Bondscoach Nahar: ‘Hoge verwachtingen, maar geen druk op 3×…..
- “Ik kan niet weg”: angst en onzekerheid in Teheran..
- Henry Ferdiand (Fred) Wielingen (70) Amsterdam 11-6-2025..
- Clyde Eyck (56) Roozendaal 18-5-2025..
- Goerdat (ABOP) niet naar DNA; Santokhi heeft verkiezing nog…..
- Bilateraal gesprek tussen minster Ramadhin en PAHO-vertegen…..
- ECD laat vervallen producten vernietigen..
- Voormalig president Venetiaan viert 89ste verjaardag..
- Crypto kan zich verspreiden in pensioenfondsen..