Langs de beroemde backpackersstraat Khao San Road in Bangkok boden duizenden winkels de afgelopen jaren een overvloed aan cannabisproducten aan, vaak met kleurrijke wietbladeren op de gevels. Maar sinds nieuwe wetten in juni het recreatief gebruik van cannabis opnieuw strafbaar stelden, verkeert de Thaise wietindustrie – goed voor ruim 1 miljard dollar – in onzekerheid.
Volgens de nieuwe regels is voor elke aankoop van cannabis een medisch recept nodig. Hoe deze regels precies zullen werken, is nog onduidelijk. Winkels zouden zich mogelijk moeten registreren als kliniek. Ondernemer Natthakan Punyathanaworakit sloot een van haar drie winkels en vreest dat de meeste zaken moeten sluiten of ondergronds gaan.
De strengere regels kwamen na het vertrek van de Bhumjaithai-partij – voorstander van legalisatie – uit de regeringscoalitie. Premier Srettha Thavisin gaf gezondheidsredenen op: jongeren en kinderen zouden beschermd moeten worden. Ondernemers stellen echter dat de kwestie gepolitiseerd is.
Na de legalisatie drie jaar geleden schoten cannabiswinkels als paddenstoelen uit de grond, wat leidde tot zorgen over illegale smokkel en negatieve publiciteit. Twee Britse vrouwen werden dit jaar nog gearresteerd voor het smokkelen van grote hoeveelheden wiet uit Bangkok.
Kleine ondernemers, zoals Chokwan Chopaka, klagen dat de kosten om aan de nieuwe regels te voldoen te hoog zijn. “Het zijn vaak familiebedrijven waar iedereen meehelpt. Die zullen het zwaar krijgen,” zegt ze.
Ook op Khao San Road merken winkeliers een afname van toeristen. “Toeristen zijn bang geworden,” zegt een verkoper. Boeren vrezen dat ze niet kunnen concurreren met grote bedrijven, nu de markt krimpt en regels strenger worden.
Hoewel hervorming noodzakelijk lijkt, vrezen velen dat het te snel en zonder duidelijke richtlijnen gebeurt, met grote gevolgen voor kleine ondernemers en boeren.
- Adhin: Simons en Rusland krijgen volledige parlementaire st…..
- VHP houdt vast aan inclusiviteit..
- President Santokhi buigt voor de wil van het volk: “Sranan,…..
- BETERE AANPAK MONUMENTEN..
- AGU PEN!..
- Ook vandaag regen en onweersbuien..
- BRICS-top in Rio van start: Xi en Poetin afwezig, verdeeldh…..
- Seferinus Eduard Linkers (73) Paramaribo 1-7-2025..
- Rusland: Vp-schap is geen beloning, maar een opdracht voor …..
- Adhin: “aantreden Simons en Rusland nieuwe kans voor nation…..
- Transvaal-coach Mannen baalt na nederlaag tegen Inter Moeng…..
- Gabreyenne Weeks: “Recruitment Event opende de deur naar mi…..
- Column: Waar aasgieren regeren en reigers waken..
- Simons en Rusland erkennen grote verantwoordelijkheid..
- ‘Jenny cracked it!’: Geerlings-Simons schrijft geschiedenis…..
- Sampie beschikbaar voor ministerspost in regering-Simons..
- Simons: Presidentschap is geen beloning, maar werk..
- Robinhood sleept heel laat gelijkspel uit het vuur tegen PV…..
- Nederlandse premier Schoof feliciteert president-elect Simo…..
- Column: Borrelpraat no. 879..
- De Arend-captain Noughiënt: ‘We gaan voor de clean sweep…..