De nieuwe regering is nog niet begonnen, maar de voornemers stromen al rijkelijk. Er zal worden geëvalueerd. Er moet bezuinigd worden. Er komt een nieuwe koers. Mooie taal, nobele voornemens, maar het leven wacht op niemand. En precies daarin schuilt het gevaar. Want terwijl plannen worden gesmeed, nota’s worden opgesteld en commissies worden gevormd en benoemd, moet het volk gewoon verder zien te komen.
Kinderen moeten naar school, zieken moeten medicijnen kopen, gezinnen moeten eten. En we weten al hoe nijpend de situatie is. En dat allemaal in een context van salarissen die te laag zijn, prijzen blijven stijgen en de onzekerheid alleen maar groeit. Zolang de regering haar plan nog aan het uitdenken en voorbereiden is, ligt het volk al op de intensive care van het dagelijks pijnlijke bestaan. De nieuwe leiders schijnen tot nu toe, voorzichtig gezegd, goede bedoelingen te hebben.
Maar intenties voeden geen hongerige mondjes. Visie ‘verlicht’ geen huizen en beleidsnota’s vullen geen lege borden. Als er geen direct zichtbare verlichting komt, zal de teleurstelling nog veel groter zijn dan bij de vorige regeringen. De uitdrukking: ‘Terwijl het gras groeit, sterft het paard’, kan hierbij pijnlijk treffend zijn. Want wat heb je aan goed beleid op papier, als het volk het tegen die tijd niet meer redt? We zullen bezuinigen dat is prima, maar leg ons nú uit, wat dat betekent. Evalueren is nodig, maar doe dat terwijl noodmaatregelen, getroffen worden. Want de realiteit wacht niet op rapporten. De pijn van vandaag vraagt om actie en wel vandaag, niet morgen, niet over zes maanden.
Als deze regering echt anders wenst te zijn, dan begint dat niet met plannen. Het begint bij doen. Bij eerlijk communiceren, bij directe verlichting bieden, bij begrijpen dat elke dag telt voor wie onderaan aanhoudend lijdt. Voor je het weet, is het gras inderdaad prachtig groen, maar is het paard allang gestorven!
The post TERWIJL HET GRAS GROEIT, STERFT HET PAARD ..
- Strikte veiligheidsmaatregelen en wegafsluitingen rond inau…..
- Inter Moengotapoe bestijgt kampioenstroon..
- Mobieltjes en mentale druk mede oorzaak lage slaagcijfers o…..
- GESTRAFT DOOR OPENBARE WERKEN..
- Reactie op ”Santokhi’s toespraak…zelfverh…..
- Deels overtuigde rechter veroordeelt man voor marihuanabezi…..
- Kimberly Kersting vertegenwoordigt Suriname in Miss Caribbe…..
- Minister Landvreugd: “Het zal ons nooit lukken om perfecte …..
- “Miljoenen doden door stofstormen wereldwijd”..
- GEEN LINTJES VOOR WIE HET VOLK BELAZERDE..
- Vrouwenpeloton bijzonderheid defilé 16 juli..
- Ori tevreden met zijn aanstaande opvolger..
- NPS draagt Patrick Brunings voor als minister Olie, Gas en …..
- Totaal kabinet bekend: NPS draagt Patrick Brunings voor als…..
- Landelijk 26.3% direct geslaagden op VWO-niveau..
- Kabinet-Simons eindelijk compleet met NPS’er Patrick Brunin…..
- 30 verdachten aangehouden na reeks misdrijven: Oproep tot w…..
- Iwan Esseboom wordt geëerd met Oeuvreprijs Popmuziek..
- SURINAME WORDT IN STILTE GESTRIPT EN GEPLUNDERD..
- Drs. C. Waterberg verdient erkenning in de strijd tegen mal…..
- Slechts 34% direct geslaagden op de Algemene Middelbare Sch…..