De nieuwe regering is nog niet begonnen, maar de voornemers stromen al rijkelijk. Er zal worden geëvalueerd. Er moet bezuinigd worden. Er komt een nieuwe koers. Mooie taal, nobele voornemens, maar het leven wacht op niemand. En precies daarin schuilt het gevaar. Want terwijl plannen worden gesmeed, nota’s worden opgesteld en commissies worden gevormd en benoemd, moet het volk gewoon verder zien te komen.
Kinderen moeten naar school, zieken moeten medicijnen kopen, gezinnen moeten eten. En we weten al hoe nijpend de situatie is. En dat allemaal in een context van salarissen die te laag zijn, prijzen blijven stijgen en de onzekerheid alleen maar groeit. Zolang de regering haar plan nog aan het uitdenken en voorbereiden is, ligt het volk al op de intensive care van het dagelijks pijnlijke bestaan. De nieuwe leiders schijnen tot nu toe, voorzichtig gezegd, goede bedoelingen te hebben.
Maar intenties voeden geen hongerige mondjes. Visie ‘verlicht’ geen huizen en beleidsnota’s vullen geen lege borden. Als er geen direct zichtbare verlichting komt, zal de teleurstelling nog veel groter zijn dan bij de vorige regeringen. De uitdrukking: ‘Terwijl het gras groeit, sterft het paard’, kan hierbij pijnlijk treffend zijn. Want wat heb je aan goed beleid op papier, als het volk het tegen die tijd niet meer redt? We zullen bezuinigen dat is prima, maar leg ons nú uit, wat dat betekent. Evalueren is nodig, maar doe dat terwijl noodmaatregelen, getroffen worden. Want de realiteit wacht niet op rapporten. De pijn van vandaag vraagt om actie en wel vandaag, niet morgen, niet over zes maanden.
Als deze regering echt anders wenst te zijn, dan begint dat niet met plannen. Het begint bij doen. Bij eerlijk communiceren, bij directe verlichting bieden, bij begrijpen dat elke dag telt voor wie onderaan aanhoudend lijdt. Voor je het weet, is het gras inderdaad prachtig groen, maar is het paard allang gestorven!
The post TERWIJL HET GRAS GROEIT, STERFT HET PAARD ..
- Twee Democratische politici beschoten in Minneapolis..
- Ondernemer in Paramaribo beroofd van kilo’s goud door nepag…..
- Strategisch advies voor de aankomende coalitie & de VHP..
- Gewapende overval op woning aan Ramsaranweg: vrouw beroofd …..
- Financiering RVI..
- Brute woningoverval: slachtoffer gekneveld achtergelaten..
- VN-missie in Haïti faalt, Lula wil actie..
- Emanuel Sanvisi: nieuwe muziek, nieuwe missie, zelfde hart..
- Menke verwacht dat verkiezingen bindend worden verklaard..
- Al meer dan 21 aankomende parlementariërs hebben aanvaard b…..
- Plein: ‘Het is overduidelijk, jullie stellen niets voor…..
- Kersten neemt 50% belang in Comport; versterkt positie in e…..
- Muziekproject ‘Dedication’ biedt jongeren in detentie nieuw…..
- Afobakaweg levensgevaarlijk bij regenval: “Autoriteiten doe…..
- Lijn van geneeskrachtige kruiden toe aan export..
- Sneeuwwitje en de vijf hofdwergen..
- Vijftiende editie Carifesta: ‘We moeten het unieke dat Suri…..
- NDP heeft geprofiteerd van Hindoestaanse kiezers..
- Aardig wat regen voorspeld op deze zaterdag..
- Vijfde editie van Oil & Gas Summit groter en biedt bred…..
- Studente miste rampvlucht van Air India door file op weg na…..