De paus heeft vandaag twee keer acute ademhalingsproblemen gehad. Dat meldt het Vaticaan in een bulletin over de gezondheid van de 88-jarige leider van de Rooms-Katholieke Kerk. Paus Franciscus kreeg beide keren extra zuurstof. Dat gebeurde op “een niet-invasieve manier”, wat betekent dat hij de zuurstof met een masker of mondstuk kreeg toegediend.
Het is een nieuwe terugslag in de gezondheid van de paus, die sinds 14 februari wordt verpleegd in het Gemelli-ziekenhuis in Rome. Hij werd toen opgenomen met een luchtweginfectie, maar daarna traden er complicaties op. Uit een CT-scan bleek twee weken geleden dat hij een dubbele longontsteking had.
BronchoscopieDe ademhalingsproblemen van vandaag werden veroorzaakt door een opeenhoping van slijm uit de bronchiën, die de verbinding vormen tussen de luchtpijp en de longen. Daarop is er tot twee keer toe een bronchoscopie uitgevoerd, waarmee met een slangetje in de luchtwegen wordt gekeken en ook slijm kan worden weggezogen.
Afgelopen vrijdag had de paus ook al ademhalingsproblemen. In het weekend trad er verbetering op en vanochtend meldde het Vaticaan dat de paus na een goede nachtrust geen beademing meer nodig had. De toestand van de paus wordt door het Vaticaan in het Engelstalige bulletin omschreven als guarded. Dat is niet acuut levensbedreigend, maar wel zeer zorgelijk.
Franciscus kampt al langer met een broze gezondheid, maar sinds hij in 2013 tot paus werd gekozen lag hij niet eerder zo lang in het ziekenhuis. Het Vaticaan komt twee keer per dag met een update over zijn gezondheid.
- Gazan Chirurg Beschuldigt Israël van Gerichte Marteling..
- Russische Sojoez-2.1a Lanceert Progress MS-30 naar ISS..
- Bevolkingsbeleid moet Surinamers eerst beschermen..
- Samenwerking OPTSU bestaat nu uit zes partijen..
- Vrouwelijke moordverdachte vraagt rechter om diamanten kans..
- Progressieve beweging OPTSU verbreedt basis met SDU/PVRS/DN…..
- Surveillerende politieambtenaren houden twee verdachten aan…..
- Landbouwontwikkeling in Tawajaripolder stagneert door grond…..
- ECD onderzoekt klachten en voert controle op bedrijven en w…..
- Gajadien: ‘Grondenrechtenvraagstuk complexer dan gedacht…..
- KPS: Bestuurders van rij- en voertuigen, ga na of u een ver…..
- Man in bushuisje overleden; geen misdrijf..
- VIDS heeft presidentiële werkgroep Chinalco op de lange baa…..
- Acht vrouwen slachtoffer van mensenhandel..
- Wetgeving e-bike moet snel aangenomen worden..
- Cubaans koppel gearresteerd voor mensenhandel en mensensmok…..
- Bromfietser overlijdt bij aanrijding met personenauto..
- Lijk manspersoon aangetroffen in bushuisje te Zanderij..
- Nieuwe Braziliaanse ambassadeur overhandigt geloofsbrieven …..
- Regering neemt besluiten over brandende vraagstukken..
- Korpschef: ‘Uitspraken over agenten betrokken bij groepsver…..