De Nationale Assemblee heeft gisteren unaniem besloten, Telesur om te zetten in een naamloze vennootschap (NV). Met 33 stemmen voor, werd de aangepaste wet goedgekeurd, mede dankzij bijdragen van verschillende fracties. Initiatiefnemers Kishan Ramsukul (VHP) en Obed Kanapé (ABOP) hebben de ontwerpwet ingediend, die aanzienlijk is aangepast. NDP-leden Stephen Tsang en Melvin Bouva wilden expliciet in de wet opnemen, dat Telesur-aandelen alleen bij wet kunnen worden verhandeld of overgedragen, om privatisering zonder toestemming van De Nationale Assemblee te voorkomen. Als sui generis entiteit kon Telesur niet voldoende groeien en geen internationale deals sluiten met grote bedrijven.
Commissievoorzitter Cedric van Samson (VHP) verklaarde dat Telesur, met meer dan 840 werknemers, nu verder kan groeien en succesvol kan zijn als naamloze vennootschap. De rechten van de werknemers blijven gewaarborgd, en een langgekoesterde wens van het bedrijf is vervuld.
NPS-fractieleider Gregory Rusland benadrukte het belang van telecommunicatie en ICT voor ontwikkeling. Telesur kan nu betere deals sluiten die het land ten goede komen. Het bedrijf wordt aangemoedigd om verstandig beleid te voeren en uitdagingen aan te gaan. Als naamloze vennootschap heeft Telesur de middelen om optimaal bij te dragen aan de ontwikkeling.
VHP-fractieleider Asiskumar Gajadien gaf aan, dat Telesur nu alle mogelijkheden heeft om zich verder te ontwikkelen. Hij benadrukte dat het land met moderne trends moet meegaan om niet achter te blijven. Sommige leden wezen erop dat niet alle gebieden internettoegang hebben en dat er vaak schommelingen zijn. Minister Uraiqit Ramsaran van Transport, Communicatie en Toerisme, bedankte iedereen voor hun bijdragen aan het aanscherpen en goedkeuren van de wet. Telesur kan nu overeenkomsten sluiten met grote olie- en gasbedrijven en zal uitblinken als een baken van innovatie.
The post Telesur wordt naamloze vennootschap ..
- Veiligheid op het water opgevoerd in Nickerie en Apoera..
- Volleybalsters Yelyco hebben geen kind aan Livo..
- Basisschool Botopasi kreeg 60 jaar geleden GLO-status..
- Waldi Anches in polepositie veteranen damkampioenschap..
- Karateka’s in startblokken voor ABC-toernooi..
- MOU’s getekend tijdens de International Business Conference…..
- Nieuwe beweging ‘Suriname Boven Alles’ gelanceerd..
- IMF: Suriname op weg naar explosieve economische groei door…..
- GEVAARLIJKE KUIL..
- A20: Investeren in Suriname? Eerst een realiteitstest..
- Drugsverdachte met SRD 200.000 aangehouden..
- Mac Andrew roept STVS-personeel op in dialoog te blijven..
- “Diaspora biedt kansen voor groei en vooruitgang”..
- President: BIZA-minister wordt niet op non-actief gesteld; …..
- Armoedegrens nu vastgesteld op SRD 7337..
- Inwoners Gaza geven Trump duidelijk antwoord: wij zullen he…..
- Samenwerking voor stimulering overdracht Franse taal en gas…..
- Regering bezuinigt op budget JusPol..
- Betaling driemaandelijkse verblijfsvergunning en rechten va…..
- President geeft opdracht salarissen medewerkers Huize Ashia…..
- Suriname ontvangt prestigieuze LatinFinance-erkenning voor …..