De Nationale Assemblee heeft gisteren unaniem besloten, Telesur om te zetten in een naamloze vennootschap (NV). Met 33 stemmen voor, werd de aangepaste wet goedgekeurd, mede dankzij bijdragen van verschillende fracties. Initiatiefnemers Kishan Ramsukul (VHP) en Obed Kanapé (ABOP) hebben de ontwerpwet ingediend, die aanzienlijk is aangepast. NDP-leden Stephen Tsang en Melvin Bouva wilden expliciet in de wet opnemen, dat Telesur-aandelen alleen bij wet kunnen worden verhandeld of overgedragen, om privatisering zonder toestemming van De Nationale Assemblee te voorkomen. Als sui generis entiteit kon Telesur niet voldoende groeien en geen internationale deals sluiten met grote bedrijven.
Commissievoorzitter Cedric van Samson (VHP) verklaarde dat Telesur, met meer dan 840 werknemers, nu verder kan groeien en succesvol kan zijn als naamloze vennootschap. De rechten van de werknemers blijven gewaarborgd, en een langgekoesterde wens van het bedrijf is vervuld.
NPS-fractieleider Gregory Rusland benadrukte het belang van telecommunicatie en ICT voor ontwikkeling. Telesur kan nu betere deals sluiten die het land ten goede komen. Het bedrijf wordt aangemoedigd om verstandig beleid te voeren en uitdagingen aan te gaan. Als naamloze vennootschap heeft Telesur de middelen om optimaal bij te dragen aan de ontwikkeling.
VHP-fractieleider Asiskumar Gajadien gaf aan, dat Telesur nu alle mogelijkheden heeft om zich verder te ontwikkelen. Hij benadrukte dat het land met moderne trends moet meegaan om niet achter te blijven. Sommige leden wezen erop dat niet alle gebieden internettoegang hebben en dat er vaak schommelingen zijn. Minister Uraiqit Ramsaran van Transport, Communicatie en Toerisme, bedankte iedereen voor hun bijdragen aan het aanscherpen en goedkeuren van de wet. Telesur kan nu overeenkomsten sluiten met grote olie- en gasbedrijven en zal uitblinken als een baken van innovatie.
The post Telesur wordt naamloze vennootschap ..
- Kaart toont de top exportpartner voor elk G20-land...
- Waldi Anches winnaar tweede editie veteranen damkampioensch…..
- Uitslagen Voetbal Wedstrijden van 10 februari 2025..
- AWJ geeft nadere uitleg over vaststelling armoedegrens..
- Nibte wacht goedkeuring ALV af om DNA-kandidaat te zijn..
- Auto vliegt in brand tijdens verkeerscontrole; politieagent…..
- Suriname werkt aan uitdagingen rond NRA-beoordeling..
- Business Summit of Diaspora Suriname pakt uit met Culinary …..
- Santokhi: ‘Suriname mag geen fouten tolereren bij eerste of…..
- Crooked Hillary.Deze moorden zijn het hoogtepunt van de Ame…..
- Unieke overeenkomst Shata en L’Institut des Amériques Surin…..
- Eerste Surinaamse Diaspora Business Summit overtreft verwac…..
- PL legt vóór verkiezingen claim op OW..
- Chevron bereidt debuutexploratieput voor op Surinaamse olie…..
- Ex-vicepresident Adhin: “Billboards van regering bevatten l…..
- Discussie over pensioenhervorming: oproep tot wetswijziging…..
- Geen visvergunningen voor Guyanese vissers:..
- De Stagnatie van de Surinaamse samenleving..
- Minister Ramdin presenteert visie voor toekomst OAS..
- NDP-voorzitter Simons: “Schuldherschikking is een boobytrap…..
- Vreemdelingendienst voert hotelcontroles uit om illegalitei…..