De Nationale Assemblee heeft gisteren unaniem besloten, Telesur om te zetten in een naamloze vennootschap (NV). Met 33 stemmen voor, werd de aangepaste wet goedgekeurd, mede dankzij bijdragen van verschillende fracties. Initiatiefnemers Kishan Ramsukul (VHP) en Obed Kanapé (ABOP) hebben de ontwerpwet ingediend, die aanzienlijk is aangepast. NDP-leden Stephen Tsang en Melvin Bouva wilden expliciet in de wet opnemen, dat Telesur-aandelen alleen bij wet kunnen worden verhandeld of overgedragen, om privatisering zonder toestemming van De Nationale Assemblee te voorkomen. Als sui generis entiteit kon Telesur niet voldoende groeien en geen internationale deals sluiten met grote bedrijven.
Commissievoorzitter Cedric van Samson (VHP) verklaarde dat Telesur, met meer dan 840 werknemers, nu verder kan groeien en succesvol kan zijn als naamloze vennootschap. De rechten van de werknemers blijven gewaarborgd, en een langgekoesterde wens van het bedrijf is vervuld.
NPS-fractieleider Gregory Rusland benadrukte het belang van telecommunicatie en ICT voor ontwikkeling. Telesur kan nu betere deals sluiten die het land ten goede komen. Het bedrijf wordt aangemoedigd om verstandig beleid te voeren en uitdagingen aan te gaan. Als naamloze vennootschap heeft Telesur de middelen om optimaal bij te dragen aan de ontwikkeling.
VHP-fractieleider Asiskumar Gajadien gaf aan, dat Telesur nu alle mogelijkheden heeft om zich verder te ontwikkelen. Hij benadrukte dat het land met moderne trends moet meegaan om niet achter te blijven. Sommige leden wezen erop dat niet alle gebieden internettoegang hebben en dat er vaak schommelingen zijn. Minister Uraiqit Ramsaran van Transport, Communicatie en Toerisme, bedankte iedereen voor hun bijdragen aan het aanscherpen en goedkeuren van de wet. Telesur kan nu overeenkomsten sluiten met grote olie- en gasbedrijven en zal uitblinken als een baken van innovatie.
The post Telesur wordt naamloze vennootschap ..
- Kasmiatoen – Tonia – Brandon-Nitiredjo..
- Bamboe potentieel: nieuwe kracht achter duurzame bouw..
- Presidentiële werkgroep ‘Platform Grondzaken’ ontvangt weke…..
- Grenada’s Mitchell: Bied excuses aan en betaal herste…..
- Registratie politieke organisaties: APP stukken kwijt door …..
- Politie eindelijk ingetrokken in nieuw gebouw Moengo..
- Tralalaa-economics van Chan en Bouta. Bent u de afgelopen 5…..
- Kapotte waterleidingbuis zorgt voor lage waterdruk Leiding …..
- Jagesar: Suriname verwacht in 2026 tweede FID..
- Financiën politieke partijen..
- President Santokhi presenteert Surinames vorderingen op Car…..
- MOU versterkt ontwikkeling EAG-luchthaven..
- Regering keurt ontwerpwet Wijziging Anti-corruptiewet 2017 …..
- Prognose 25 mei 2025..
- Hamas draagt lichamen over van jongste gijzelaars..
- Update: Drugs en vuistvuurwapen aangetroffen en inbeslaggen…..
- Staatsolie: Partners boren vijf offshore exploratieputten i…..
- Politieke partijen negeren APS: “Dit is racisme en discrimi…..
- 48ste Caricom Staatshoofden Vergadering van start..
- Sollicitatie voor Ordedienst gestart..
- Verklaring BiZa wettelijke terinzagelegging kiezerslijsten …..