PARAMARIBO — Nu het Telecommunicatiebedrijf Suriname (Telesur) formeel een naamloze vennootschap (nv) is geworden, stapt het bedrijf volgens Corporate Communications een nieuw tijdperk in. Vrijdag werd de officiële oprichting van NV Telesur een feit met de inwerkingtreding van het Machtigingswet NV Telesur van 10 maart 2025. President Chandrikapersad Santokhi riep op tot transparantie naar de samenleving toe over de nieuwe economische voordelen die de nieuwe rechtsvorm biedt.
In een persbericht wordt vrijdagavond aangegeven dat de omzetting van een ‘sui generis’ (opzichzelfstaande) rechtspersoon naar een nv een strategische mijlpaal markeert in de ontwikkeling van het bedrijf. “De oprichting van NV Telesur beoogt de flexibiliteit, transparantie en toekomstbestendigheid van de organisatie te versterken, zodat zij doeltreffender kan opereren in een steeds dynamischere en concurrerendere markt”, wordt opgetekend.ADVERTISEMENT
“De oprichting van NV Telesur beoogt de flexibiliteit, transparantie en toekomstbestendigheid van de organisatie te versterken”
Duidelijk wordt gemaakt dat met deze ontwikkeling Telesur zich samen met de gemeenschap en partners blijft inzetten voor een verbonden, digitaal en duurzaam Suriname. “In de afgelopen jaren heeft Telesur zich reeds bewezen als innovatieve telecomspeler, met de succesvolle uitvoering van het nationale breedband project, de introductie van LTE en 5G en waardevolle bijdragen aan de ontwikkeling van e-services in Suriname. Met de transitie naar NV Telesur wordt deze koers verder verstevigd.”
Bijzondere algemene vergadering aandeelhouders
Vrijdag werd ook direct de bijzondere algemene vergadering van aandeelhouders (AVA) gehouden. Tijdens die meeting werden de gewijzigde statuten goedgekeurd en werd ook decharge verleend voor de jaarrekeningen van 2018 tot en met 2021.
Gesteld wordt dat het effect van de enorme koersstijgingen in die periode duidelijk effect heeft gehad op de bedrijfsresultaten.” Santokhi, die de vergadering voorzat, riep op tot spoedige publicatie van de jaarverslagen door Telesur.
Tijdens de AVA werd de beginbalans van de nv – op basis van de eindbalans per 31 december 2024 – vastgesteld. Ook werden alle handelingen gepleegd door Telesur sui generis gepleegd in voorbereiding op de oprichting van de nv bekrachtigd. Verder werden de directie en raad van commissarissen benoemd en vond de aanwijzing van de president-commissaris aan.
- ‘Hoe weet je wanneer hout illegaal is?’..
- Brute overvallen op juwelier en winkelwoning in Paramaribo:…..
- Ruim 900.000 stembiljetten worden gedrukt voor verkiezingen..
- Asabina hekelt beschadiging vlaggen: Campagneklimaat wordt …..
- Santokhi: ‘regering zet zich in voor modernisering en onder…..
- Suriname haalt gewenste vaccinatiegraad van 95 procent niet..
- TEVEEL TOEVAL..
- MINOWC uit bezorgdheid over ongeautoriseerde naamswijziging…..
- Centrale Bank verantwoordelijk voor stabiele wisselkoers..
- Natte woensdag met buien en onweer..
- Suriname Kiest: commentator Patrick Welles gaat in op actua…..
- Vaccinatieweek 2025: BOG en NIP roept op tot bewustwording …..
- NDP daagt president en stembureaus voor rechter om geschrap…..
- Vlaamse jongeren vast in Kenia voor smokkel van 5000 koning…..
- Hermanus Eduard Wijnstein (97) Rotterdam 14-4-2025..
- Ex-president Humala gevangen in Odebrecht-witwaszaak..
- Abiamofo weerspreekt bewering Parmessar over concessie lang…..
- ‘Verkoop perceel Sozavo aan ondernemer niet mogelijk’..
- AMS-directeur blij met extra computerlokaal: “Het is hard n…..
- Suriname Kiest: waarom moet op de VLS gestemd worden?..
- NDP eist opschorting beroepsbesluit president over kandidaa…..